Skip to content

Apie mane

KAS AŠ?

Turiu silpnybę – labai mėgstu kalbėti apie save. Gal dėl to, kad turiu tiek daug papasakoti. Laimei, internetas yra begalinis, nors kartais pagalvoju, kad Visata būtų laimingesnė, nei joje būtų mažiau turinio. Bet aš ne apie tai.

Aš esu Astra Petkūnaitė, šio tinklaraščio įkūrėja, rašytoja ir prižiūrėtoja. Mėgstu keliauti, bet nesutinku, kad laimė yra matuojama nukeliautais kilometrais. Laimę su savimi vežiojamės patys, ji neauga Kambodžos ryžių laukuose ir neplaukioja Andamanų jūros gelmėje. Svajoju, kad visi būtume laimingi ten, kur esame – ar tai būtų Ignalinoje (iš kur esu kilusi), ar Berlyno gatvėse (kur gyvena mano viena geriausių draugių), ar Bankoko šventyklose (kur galite dažnai sutikti mano kolegas). Aš penkerius metus gyvenau Tailande, o į Lietuvą grįždavau tik trumpam, kad aplankyčiau artimiausius žmones ar pavalgyčiau mėlynių.

Tačiau paskutiniais metais Lietuva vis garsiau kvietė sugrįžti ilgesniam laikui. Todėl po tiekos metų Tailande, nusprendžiau grįžti į Vilnių, išsinuomoti butą sostinės senamiestyje (kuris man yra gražiausia Lietuvos vieta) ir pasimėgauti ramesne gyvenimo tėkme. Dabar turiu laiko kūrybai, skaitymui ir pašnekesiams su draugais. Turiu daugiau laiko ir tam, ką išmanau geriausiai – kelionių planavimui, straipsnių rašymui ir nesibaigiantiems kelionių pasakojimams bei patarimų dalijimams.

KODĖL ESU VERTA JŪSŲ PASITIKĖJIMO?

Liūdna pripažinti, tačiau šiandien Lietuvoje tiesiog klesti pseudo profesionalai, visų galų meistrai ir ekspertai. Vieną dieną esu kasininkė, kitą dieną pasiskelbiu esanti sėkmės mokytoja. Tad kodėl jūs, naršydami tarp daugybės lietuviškai ir angliškai parašytų tinklaraščių, turėtumėte pasitikėti manimi, mano žiniomis, informacija ir rinktis mano teikiamas paslaugas, kurios, dar reikia pripažinti, nėra tokios jau pigios.

Visų pirma, tikiu, kad už kiekvieną darbą turi būti atlyginta, o kai paslauga yra profesionali, ji atitinkamai ir įvertinama. Kad šiandien galėčiau rašyti šį tinklaraštį, straipsnius didžiausiuose ir populiariausiuose Lietuvos naujienų portaluose bei žurnaluose, neužteko paskaityti vikipedijos straipsnius. Kad šiandien galėčiau konsultuoti apie keliavimą po Mianmarą, Kambodžą ar, ypač, Tailandą, neužteko šioje šalyse apsilankyti vieną kartą ar pasiskaityti kelionių forumą.

Penkerius metus dirbau gide ir kelionių vadove Tailande, o šiuo metu tęsiu darbą Mianmare ir Kambodžoje. Kad įgyčiau patirtį, dėl kurios esu vertinama, man teko mesti gerai apmokamą, socialiai saugų žurnalistės darbą, mano įsitikinimu, profesionaliausiame šalies pramogų naujienų portale. Teko palikti jaukų butą sostinės senamiestyje, surasti savo katei Šailai naujus namus, atsisveikinti su draugais ir vos su vienu lagaminu iškeliauti į svetimą šalį kitame pasaulio krašte.

Per šiuos metus daug dirbau, skaičiau, mokiausi, vėl skaičiau, klausiau, domėjausi ir savo kailiu išbandžiau viską, apie ką šiandien rašau Astraveland.lt ar straipsniuose žiniasklaidoje. Kiekvieną kartą atvažiavus naujiems turistams (o jų per tiek metų Tailande priėmiau daugiau nei 500) sulaukdavau ir naujų klausimų. Džiaugdavausi žinodama vis daugiau atsakymų, tačiau labiausiai vertinau tuos klausimus, į kuriuos atsakymų nežinojau. „Jūsų klausimai verčia mane tobulėti“, – esu ne kartą pasakiusi savo klientams. Ir ik šiol tikiu, kad tai yra geriausias ir greičiausias būdas tobulėti.

Bankoke palikau du lagaminus knygų apie Aziją. Dalį jų jau perskaičiau, dalis dar laukia mano dėmesio. Esu įsitikinusi, kad kiekvienas savo srities profesionalas privalo nuolat tobulėti ir stiebtis, todėl netikėkite tais, kurie sako, kad žino viską. Aš nežinau! Bet su kiekviena diena savo žinių bagažą pildau.

Su meile,

Astra

O žemiau galite paskaityti keletą interviu su manimi. Juose pasakoju apie savo darbą ir gyvenimą Tailande, svajones ir maistą. O pastarasis man labai patinka!

INTERVIU SPAUDOJE:

KELETAS NUORODŲ Į INTERVIU, PASIRODŽIUSIUS INTERNETE

DELFI: Gide Tailande dirbanti lietuvė: patikėkite, mes Lietuvoje gyvename labai gerai

RAUDONAS KILIMAS: Lietuvės A. Petkūnaitės sėkmės istorija: žurnalistės karjerą iškeitė į gidės darbą Tailande 

MENIU: Gide po Pietryčių Azijos šalis dirbanti Astra: neįsivaizdavau, kaip teks gyventi šalyje, kurios maistas degina gerklę

LIETUVĖ: Tailande gyvenanti lietuvė: jeigu čia ant pavaldinio pakelsite balsą, kitą dieną jis tiesiog neateis į darbą

 

INTERVIU TELEVIZIJOS LAIDOMS

LRT GYVENIMAS (2017 m.)

KK2 PENKTADIENIS (2015 m.)

LRT GYVENIMAS (2015 m.)

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *