Bankokas 2023 - jūsų kelionių gidas

Apie Bankoką

Tailando sostinė Bankokas yra populiariausias miestas pasaulyje, kurį kasmet aplanko 22 mln. turistų. Angelų miestu vadinamas metropolis gali patenkinti net išrankiausio keliautojo skonį, todėl čia verta sustoti ilgesniam laikui, nei paskutinė diena prieš skrydį namo.

Po Bankoko skliautu galite rasti auksu švytinčias budistines šventyklas ir prabangius Karaliaus rūmus, savaitgaliais atgyjantį Chatuchak turgų, vakarais tiek vietinius, tiek užsieniečius pavakariauti kviečiančius naktinius turgus. Šiame mieste savo vietą ras ir naktinėtojai, kurie gali rinktis iš dešimčių barų ant dangoraižių stogų ar linksmybių ne tokios geros reputacijos kvartaluose.

Mėgstantiems leisti pinigus Bankokas pasiūlys daugybę prekybos centrų, kurių architektūra, interjeras ir prekinių ženklų pasiūla kartais priverčia iš atostogų grįžti tuščiomis kreditinėmis kortelėmis. Net, jei esate iš tų, kuriuos traukia ne betono džiunglės, o žaliuojanti gamta, šios irgi apsčiai Bankoke. Šiame milžiniškame mieste galima rasti parkų, kuriuose gyventojai rytais bėgioja, daro tai či pratimus ar šoka pagal aerobikos muziką. O turintys daugiau laiko leidžiasi į vienos dienos išvyką į kitą Chao Phraya upės pusę – į vadinamuosius Bankoko plaučius.

Nesvarbu, kiek laiko turite atostogoms, Bankokas yra miestas, kurio pulsą privalu pajausti kiekvienam atvykėliui. Tai vieta, kuri nepalieka abejingų. O jei duosite jam šiek tiek laiko, pažadu, Bankokas užkariaus jūsų širdį.

Svarbiausi faktai apie Bankoką

Įkurtas: 1767 m.

Dydis: 1,568 kv. km.

Gyventojų skaičius: 10,7 mln.

Oficialus pavadinimas (ilgiausias pasaulyje): the City of Gods, the Great City, the Residence of the Emerald Buddha, the Impregnable City (of Ayutthaya) of God Indra, the Grand Capital of the World Endowed with Nine Precious Gems, the Happy City Abounding in Enormous Royal Palaces Which Resemble the Heavenly Abode Wherein Dwell the Reincarnated Gods, a City Given by Indra and Built by Vishnukarm.

Tajiškas miesto pavadinimas: Krung Thep (Angelų miestas)

Oro uostai: Suvarnabhumi (tarptautinis) ir Don Mueang (pigių avialinijų)

Wat Arun, Bankokas, Tailandas
Wat Arun, Bankokas, Tailandas

Kur apsistoti Bankoke?

Kadangi Bankokas yra milžiniškas miestas ir būtent čia suprasite, kas yra tikri eismo kamščiai, rekomenduoju nakvynės ieškoti viešbučiuose ar svečių namuose, įsikūrusiuose prie viešojo transporto (BTS ir MRT) stotelių.

Khao San rajonas ir senamiestis (Khao San Road ir Old Town)

Tai yra istorinis keliautojų rajonas, viena pigiausių vietų apsistoti mieste ir netoli daugybės lankytinų vietų. Kol dar nebuvo nutiesta metro linija iki senamiesčio, čia apsistoti nerekomenduodavau niekam. Kadangi čiq yra ypatingai didelė turistų koncentracija, kainos yra užkeltos, vietiniai mėgsta pasipelnyti iš nepatyrusių keliautojų, o taksi kainos būdavo nelogiškai didelės. Nors dabar, atsiradus MRT stotelei, susisiekimas pasidarė patogesnis, visgi šį rajoną labiausiai rekomenduoju jaunesniems keliautojams, kadangi čia pilna pigių hostelių ir barų su kolonėles plėšiančia muzika.

Asok

Šis rajonas yra vienas mano mėgstamiausių, kadangi įsikūręs labai patogioje lokacijoje. Čia susikerta BTS ir MRT linijos bei yra ne vienas prekybos centras, valiutos keityklos, turinčios gerą keitimo kursą, masažo salonai, restoranai ir parkai. Netoliese yra naktinėms pramogoms skirta Nana Plaza ir Soi Cowboy gatvė.

Kinų kvartalas (China Town)

Jei norite išskirtinės patirties ir gyvenimo senojoje Bankoko dalyje, Kinų kvartalas tam tinkama vieta. Dienos metu galite apžiūrėti netoliese esančius lankytinus objektus, o vakare pasivaikščioti atgijusia pagrindine gatve, kupina skonių, kvapų ir spalvų. Netoliese yra MRT stotelė, todėl patogiai susisieksite ir su kitais Bankoko rajonais.

Paupys (Riverside)

Paupys yra viena brangiausių vietų apsistoti, ypač, jei norite kambario su vaizdu į Chao Phraya upę. Čia įsikūrę prabangiausi miesto viešbučiai, bet susisiekimas ne visada patogus. Tiesa, dažnas viešbutis siūlo kelto paslaugą, kuomet galite būti nuplukdyti iki artimiausios viešojo transporto stotelės.

Bankokas, Tailandas
Bankokas, Tailandas

Kur užsisakyti nakvynę?

Turistų piko metu Bankoke yra mažesnė apgyvendinimo vietų pasiūla, todėl patariu nakvynę rezervuoti iš anksto. Juolab, kad oro uoste jūsų gali paprašyti parodyti rezervacijos kopiją ar, pildant e-vizos formą, įrašyti viešbučio adresą.

Booking.com

Jei keliaujate savarankiškai ir norite apsistoti viešbutyje, svečių namuose ar hostelyje, turbūt didžiausią apgyvendinimo paslaugų pasiūlą rasite Booking.com svetainėje. Jei esate dažnas keliautojas, galite gauti ir papildomą „Genius“ nuolaidą.

Agoda.com

Ši svetainė yra azijietiška Booking.com versija. Tailande įkurta, bet iš Singapūro veikianti platforma siūlo ne tik nakvynės, bet ir skrydžių, pervežimo ir kitas paslaugas. Kai kurie Tailano viešbučiai tik per šią sistemą leidžia rezervuoti nakvynę.

„Airbnb“

Ši platforma dažniausiai siūlo nakvynę privačių asmenų namuose, sodybose, butuose ir pan. „Airbnb“ labiausiai tinka tiems, kurie ieško unikalių ir originalių vietų apsistoti, keliauja su draugais ar šeima bei nori apsistoti ilgesniam laikui. Tik turėkite omeny, kad „Airbnb“ paslaugos Tailande nelegalios, nes trumpos trukmės nakvynes oficialiai gali siūlyti tik viešbučio, hostelio ar svečių namų statusą turinčios įmonės.

Tiesiogiai (per socialinius tinklus ar internetinę svetainę)

Labai retai, bet gali pasitaikyti, kad jūsų norimas viešbutis nesuteikia galimybės užsisakyti nakvynės nei per vieną iš anksčiau paminėtų platformų. Arba, galbūt savo puslapyje siūlo geresnę kainą. Dėl viso pikto visuomet patikrinkite ir nakvynės vietos oficialų puslapį internete ar feisbuke.

Phang Nga, Tailandas
Phang Nga, Tailandas

Transportas Bankoke

Vietinis

Tuk-tuk'ai

Nors Tailandas garsėja savo tuk-tuk'ais, tai nėra pati patogiausia ar saugiausia transporto priemonė. Visgi, jei norite papramogauti ir išbandyti tuk-tuk'ą, rekomenduoju juo pasivažinėti senamiestyje, galbūt, kai keliausite nuo šventyklos iki šventyklos, tačiau būkite atsargūs – kainos dažniausiai užkeltos ne vieną kartą, o jei vietinis siūlo pasivažinėjimą pigiai ir dar galimybę pamatyti netoliese esančias kitas šventyklas, vadinasi tai yra „scam“. Tokie tuk-tuk'ai jus dar nuveš į aukso dirbinių parduotuves, siuvyklas ar kelionių agentūras ir visiškai nesvarbu, kad to nepageidaujate.

Autobusai

Kai kuriuose Bankoko rajonuose galima pamatyti važinėjančius autobusus, tačiau beveik visi jų neturi kondicionieriaus, todėl važiuoja atvirais langais ir dažnai stringa kamščiuose, kuriais garsėja miestas. Autobusais (kurių kai kurie yra nemokami) važinėja labiausiai nepasiturintys Bankoko gyventojai, todėl ten pamatyti užsienietį yra labai retas dalykas.

BTS (Skytrain)

BTS, arba kitaip skytrain, turi dvi linijas, kurios susijungia Siam stotelėje. Asok(e) stotelėje galima persėsti į MRT (metro), o Phaya Thai stotelėje galima pereiti į traukinį, vežantį į Suvarnabhumi oro uostą. Bilietus (korteles) galima įsigyti kiekvienoje stotelėje iš automato arba kasoje.

Bankokas, Tailandas
Bankokas, Tailandas
Bankokas, Tailandas
Bankokas, Tailandas
Bankokas, Tailandas
Bankokas, Tailandas
MRT (metro)

Metro Bankoke yra viena patogiausių priemonių keliauti po miestą, ypač karštomis dienomis. Traukiniai piko valandomis važiuoja dažniau nei kas 5 minutes, o kitais laikais – dažniau nei kas 10 minučių. MRT turi dvi linijas, o bilietus–žetonus galima įsigyti kiekvienoje stotelėje. MRT taip pat prijungtas prie BTS linijos (Asok stotyje).

Bankokas, Tailandas
Bankokas, Tailandas
Taksi

Taksi Bankoke kainuoja mažiau nei Lietuvoje, todėl, jei reikia važiuoti didesnius atstumus (pvz., iš/į oro uostą), rekomenduoju naudotis jais. Tačiau svarbu žinoti, kad gatvėje stabdomi taksi ne visuomet nori įjungti „taxi meter“, o tai reiškia padvigubintą ar net patrigubintą kainą. Rekomenduoju taksi kviestis per „Grab“ programėlę. Beje, „Uber“ paslaugos Tailande yra nelegalios, nors pati esu jomis naudojusis.

Bankokas, Tailandas
Bankokas, Tailandas
Motoroleriai–taksi

Tiek Bankoke, tiek kituose miestuose trumpus atstumus vietiniai įveikia ne pėsčiomis, o motoroleriais–taksi. Juos galite atpažinti iš vairuotojų, dėvinčių oranžinės spalvos liemenes. Dažniausiai būriai šių taksistų laukia prie viešojo transporto stotelių ir pavežėja iki namų, tačiau tai yra vienas nesaugiausių, nors ir greičiausių būdų pasiekti tikslą. Dažnas keleivis net negauna šalmo (nors juo vairuotojai dažniausiai turi), o patys motoroleriai nardo tarp automobilių greit ir dėl to pasitaiko eismo įvykių.

Bankokas
Bankokas
Vandens taksi

Laivai ir keltai yra patogus ir įdomus būdas keliauti po Bankoką. Bankokas turi dvi valčių sistemas: Chao Phraya upės keltų sistemą ir kanalų keltų sistemą. Dauguma kelionių upe arba kanalu kainuoja mažiau nei 30 batų. Yra ir turistinis laivas, kuris kursuoja nuo Saphan Thaksin BTS stotelės iki Phra Athit prieplaukos, esančios netoli Khao San Road.

Bankokas
Bankokas
Songthaews

Songthaews yra dengti pikapai su dviem sėdynių eilėmis gale, vežantys žmones nustatytais maršrutais. Vietiniams tai yra įprastas būdas keliauti, todėl dažniausiai songthaews pamatysite rajonuose, kuriuose gyvena vietiniai. Šios transporto priemonės važiuoja nustatytu maršrutu ir už fiksuotą kainą. Songthaews galima pamatyti ir daugelyje kurortinių vietovių.

Bankokas
Bankokas

Tarpmiestinis

Autobusai

Bankoke yra ne viena autobusų stotis, iš kurios kiekvieną dieną autobusai/minivenai išvažiuoja į tokius miestus, kaip Pataja, Kančianaburis ir pan. Dažniausiai tai nėra itin patogus ar greitas keliavimo būdas, ypač, jei keliaujate minivenu, kurie nepritaikyti mūsų ūgio keliautojams. Visgi, dienos kelionėms tai yra viena praktiškiausių transporto priemonių, o štai naktiniai autobusai dažnai sulaukia skundų dėl saugumo, vairuotojų vairavimo manieros, priversitinių sustojimų vidury nakties pavalgyti ir pan.

Traukiniai

Jei norite pakeliauti traukiniais, tai labai rekomenduotina patirtis, bet nesitikėkite traukinių, prie kokių esame pratę Europoje. Visgi, planuojantiems kelionę į Tailando šiaurę ar pietus, siūlyčiau rinktis naktinius miegamuosius traukinius. Tai pigus, neįpareigojantis ir ganėtinai komfortiškas keliavimo būdas. Bankoke yra dvi traukinių stotys (Hua Lampong ir Bang Sue Grand Station, oficialiai vadinama Krung Thep Aphiwat Central Terminal), todėl pirkdami bilietą būtinai pasižiūrėkite, iš kurios stoties išvyksta traukinys.

Lėktuvai

Kadangi Tailandas yra didžiulė šalis ir atstumai tarp miestų gali siekti šimtus kilometrų, jei nespaudžia biudžetas – skriskite lėktuvais. Skrydžiai pigūs, patogūs ir sutaupo labai daug laiko. Dažniausiai skrydžiai į kitus Tailando miestus ar regionus organizuojami iš Don Mueang oro uosto.

Bankokas
Bankokas
Bankokas
Bankokas
Bankokas
Bankokas

Tarptautinis

Lėktuvai

Bankoke yra du oro uostai – Suvarnabhumi ir Don Mueang. Pirmasis yra tarptautinis ir būtent jame, jei atskrendate iš Europos, ir nusileisite. O Don Mueang oro uostas yra skirtas pigių avialinijų lėktuvams, skrendantiems tiek vietiniais, tiek tarptautiniais maršrutais. Kai įsigyjate lėktuvo bilietą būtinai atkreipkite dėmesį, iš/į kurį oro uostą keliausite, nes atstumas tarp jų yra didelis ir laiku pervažiuoti, tikėtina, nespėsite.

Autobusai

Iš Bankoko į aplinkines šalis taip pat galima nuvykti autobusais. Ypač populiarios kelionės į Siem Reapą Kambodžoje. Bilietus galima įsigyti internetu arba vietinėse kelionių agentūrose. DĖMESIO! Atgalinis bilietas iš Tailando, reikalingas pildant e-vizos anketą ar oro uosto imigracijoje, turi būti lėktuvo, autobusinis bilietas į kitą šalį netinka.

Bankokas
Bankokas
Bankokas
Bankokas

Lankytinos vietos Bankoke

Šventyklos

Šventyklos yra neatsiejama Bankoko peizažo dalis. Kiekviena jų yra savaip išskirtinė ir svarbi bei gausiai lankoma tajų. Wat Phra Kaew, Wat Pho, Wat Saket, Wat Arun ir Wat Traimit yra žinomiausios, kuriose daugiau nei vietinių galima sutikti turistų. Visose šventyklose verda gyvenimas, nes tai ne tik vieta, kur ateinama pagerbti Budos, bet ir vyksta prekyba, ceremonijos, pokalbiai, pažintys, susitikimai. Bet, kad ir kaip neįpareigojančiai skambėtų apsilankymas šventyklose, čia vyrauja rimtis ir griežta tvarka – galioja aprangos kodas ir elgesio taisyklės (tiek vietiniams, tiek užsieniečiams).

Prekybos centrai

Bankoke yra nesuskaičiuojama galybė prekybos centrų, nes apsipirkinėjimas yra vietinių mėgstama laisvalaikio leidimo forma. Čia galima rasti visų ekonominių klasių atstovams skirtų prekybos vietų. Patys turtingiausi (ar tie, kurie nori tokiais pasirodyti), trina (nes dažniausiai nieko neperka) „Emporium“ ar „Siam Paragon“ koridorius, vidurinės klasės atstovai renkasi „Terminal 21“, „Siam Center“ ir kt. prekybos centrus, o negalintys ar nenorintys pirkti vardinių prekių, apsipirkinėja „MBK Center“, „Platinum Fashion Mall“ ir pan.

Turgūs

Dar pigiau apsipirkti galima turguose, kurių apstu Tailando sostinėje. Čia galima sutikti ir daugybę vietinių patirčių ieškančių turistų. Juolab, kad turgūs Bankoke yra ne tik vieta apsipirkti, bet ir vieta pavalgyti. Savaitgaliais verta apsilankyti Chatuchak turguje, vakarais – Rod Fai, Asiatique ir kt.

Barai/restoranai/kavinės

Bankoke telpa visas pasaulis ir jo virtuvės. Lyderiauja, žinoma, tajiški skoniai, tačiau net nekeliaujant į kitas šalis galima paragauti indiškų, kiniškų, korėjietiškų, japoniškų, amerikietiškų, europietiškų ir kitų virtuvių.

Bankoke taip pat atsigaus kavos mėgėjai, nes šis gėrimas itin išpopuliarėjo tarp jaunimo ir ant kiekvieno kampo galima rasti geros kavos kavinę. Jose ne tik geriama kava, bet, kaip ir pas mus, dirbama prie kompiuterių.

Na, o naktinis gyvenimas tradiciškai prasideda kokteiliu žvelgiant į saulėlydį nuo vieno iš rooftop barų, kuriuos galima rasti beveik ant kiekvieno dangoraižio stogo. Vėliau naktinę pažintį su miestu galima pratęsti tiek pigiuose, bet dažniausiai prastesnės reputacijos baruose, tiek stilinguose baruose viešbučių lobiuose ar tarp vietinių populiariuose rajonuose.

Parkai

Nors Bankokas yra vadinamas betono džiunglėmis, parkų ir gamtos užuovėjų čia netrūksta. Parkuose vietiniai mėgsta leisti anstyvus rytus, kuomet sportuoja, ilsisi, šoka ar užsiima kita veikla, kurios kartais pasižiūrėti ateina ir užsieniečiai.

Lumpini, Benjakiti, Benjasiri parkai yra populiariausi parkai mieste, ypač Lumpini. Tai pirmasis viešasis parkas Bankoke, kurio plotas beveik 58 hektarai. Benjakiti ir Benjasiri parkai yra mažesni ir įsikūrę netoli populiaraus ekspatų rajono Asok.

Turintiems daugiau laiko rekomenduojama persikelti į kitą upės pusę ir aplankyti Bang Krachao. Bankoko plaučiais vadinamas pusiasalis yra labiausiai medžiais apželdinta miesto vieta, kurią galima ištyrinėti važinėjant dviračiu ir mėgaujantis daug lėtesniu gyvenimo tempu.

Muziejai

Nors muziejus ar meno galerijas Bankoke rasti kiek sunkiau, geriau paieškojus galite rasti ir šių. Bene didžiausias ir lankomiausias yra šiuolaikinio meno centras MOCA, taip pat rekomenduojama užsukti į Jim Thompson namus. Čia ne tik sužinosite apie paslaptingą garsaus amerikiečio likimą, bet ir kaip jis išgarsino Tailando šilką bei pasivaikščiosite po tradicinius tajiškus namus.

Rajonai/kvartalai

Miestas, kuriame gyvena daugiau nei 10 mln. gyventojų, turtingas ir diasporomis. Bene garsiausia ir gausiausia jų – kinų. Kinų kvartalas yra įtrauktas į lankomiausių vietų Bankoke 10-tuką, nes čia turistus traukia itin didelė gausa gatvės maisto, jūros gėrybių restoranų ir vakarais atgyjanti pagrindinė prekybos gatvė. Bankoke taip pat galima rasti K-Town (korėjiečių kvartalą), Little India (Mažąją Indiją), Little Japan (Mažąją Japoniją) ar šalia upės įsikūrusią mažiau žinomą Kudi Chin (portugalų bendruomenę).

Dienos pabėgimai aplink Bankoką

Ayutthaya

Senoji Ayutthaya yra buvusi Siamo karalystės sostinė, dabar tapusi UNESCO pasaulio paveldo vieta. Ayutthayos istorinis parkas saugo nuostabias akmenines šventyklas, saulės nudėvėtas Budos statulas, trijų rūmų liekanas ir 400 šventyklų. Ayutthaya galima pasiekti traukiniu, kruizu, automobiliu ir autobusu. Galima keliauti tiek savarankiškai (atvykus rekomenduojama nuomotis dviratį) arba su dienos turais iš Bankoko.

Kanchanaburi

Kančanaburis, įsikūręs vietoje, kur susitinka Khwae Noi bei Khwae Yai upės ir suteka į Mae Klong upę, ir yra populiarus kurortinis miestas. Čia mėgsta lankytis tiek vietiniai, tiek turistai, nes tai vieta, skirta pamatyti kultūrinius, gamtos ir istorinius objektus. Kančanaburį galia pasiekti automobiliu, autobusu arba traukiniu.

Ayutthaya
Ayutthaya
Erawan waterfall
Erawan waterfall
Koh Kret sala

Žmogaus sukurta sala yra išlaikiusi Ayutthayos eros stilių. Dauguma salos gyventojų yra Mon Hill genties (iš Mianmaro) palikuonys, kuriems buvo duotas leidimas imigruoti ir čia apsigyventi. Geriausias būdas apvažiuoti mažą salą yra dviračiu arba motoroleriu, o lankytini objektai apima daugybę unikalių Mon vietų, kurių nerasite niekur Tailande. Koh Kret iš Bankoko galima pasiekti laivu ar automobiliu.

Koh Kret
Koh Kret
Bang Krachao
Bang Krachao
Bang Krachao

Bang Krachao yra žmogaus sukurta sala, esanti Chao Phraya upėje. Bang Krachao paprastai vadinama žaliaisiais Bankoko plaučiais, nes tai labiausiai medžiais apželdinta miesto vieta. Geriausias būdas keliauti po Bang Krachao yra dviračiu, kurį galima išsinuomoti prieplaukoje, persikėlus per upę iš miesto.

Samut Songkhram

Samut Songkhram yra nedidelė provincija, nuo Bankoko nutolusi per 72 km. Tiems, kurie mėgsta kultūrinį turizmą ir tradicinį gyvenimo būdą, ši provincija turi ką pasiūlyti. Čia galima aplankyti garsųjų Amphawa vandens turgų, Mae Klong traukinių turgų, kokosų fermas ir pan. Pasiekti Samut Songkhram galima automobiliu, autobusu/minivenu arba traukiniu.

Maeklong
Maeklong