Kaip nepermokėti keliaujant po Tailandą?

Patarimai, kaip sutaupyti keliaujant po Tailandą nepaaukojant atostogų džiaugsmo.

TAILANDAS

9/1/2021

Nors kelionės brangsta, mūsų noras keliauti nemažėja. Tai tik reiškia, kad galbūt nuo šiol teks ieškoti būdų, kaip išsaugoti galimybę keliauti nenuskriaudžiant savo asmeninio ar šeimos biudžeto. Šį  kartą noriu pasidalinti keliomis įžvalgomis, kurios, tikiuosi, padės nepermokėti keliaujant po Tailandą. Mano patarimai yra universalūs, todėl juos galite pritaikyti atostogoms bet kurioje šalyje, tačiau svarbiausia, kad laikydamiesi jų neprarasite kelionės teikiamų džiaugsmo ir patirčių.

Keliaukite ne sezono metu. Turizmo sezonas Tailande prasideda spalio pabaigoje ir tęsiasi iki balandžio vidurio, kuomet visoje šalyje švenčiamas Songkranas – tajų Naujieji metai. Šis laikotarpis yra vadinamas high season, tačiau nuo gruodžio iki vasario kai kurių viešbučių kainos dar labiau pakyla. Tad, jei norite už nakvynę mokėti mažiau, keliaukite sezono pradžioje arba jo pabaigoje. Minusas tik tame, kad spalį kai kuriuose regiuonuose galite susidurti su lietumi, o balandį teks kęsti karštį, kadangi gegužę prasideda karštasis metų laikas. 

Kelionę planuokite iš anksto. Užsisakantys skrydžius ir nakvynes paskutinę minutę dažniausiai sumoka daugiau, nei mokėtų susiplanavę kelionę iš anksto. Tendencija ypač pasitvirtina, kai kalbame apie lėktuvų bilietus. Kuo anksčiau pradėsite jų ieškoti, tuo didesnė tikimybė, kad rasite įvairesnių kainų bei akcijų. Tas pats galioja ir renkantis nakvynės vietą. Žinoma, kartais smagu pasiduoti atostogų tėkmei ir leisti gyvenimui jus nustebinti, tačiau tuomet turite išsiugdyti savybę su dėkingumu priimti tai, ką gausite.

Valgykite tajišką (vietinį) maistą. Ragaudami vietinius patiekalus ne tik geriau pajausite šalį, po kurią keliaujate, turėsite progą pažinti išskirtinius skonius ar užmegzti pažintį su prie kito staliuko sėdinčiu vietiniu. Rinkdamiesi tajišką virtuvę sutaupysite, todėl, kad visi importiniai produktai Tailande kainuoja žymiai daugiau, nei šalyje, iš kurios jie atvežti. Tai reiškia, kad spagečiai, picos, kepsniai, pyragai ir panašus maistas jums kainuos ne vieną kartą daugiau, nei tajiškas tom yam, som tam ar žaliasis karis.  

Venkite alkoholio. Aš pati jau daug metų nevartoju alkoholio. Tai išėjo į naudą ne tik mano fizinei sveikatai, moralinei savijautai (kitą rytą), bet ir piniginei. Kaip minėjau rašydama apie maistą, importinis alkoholis Tailande irgi kainuoja brangiau. Čia retai rasite gero vyno ar šampano (nebent apsistosite geresnės klasės viešbutyje, vakarieniausite prabangesniame restorane ar lankysitės dideliame prekybos centre), o dažniau parduotuvės lentynoje išvysite vietinio alaus ar cukranendrių romo butelius. 

Rinkitės svečių namus/bungalus/hostelius. Toks keliavimo būdas tinka ne tik pinigus taupančiam jaunimui ar studentams. Tailande galima rasti labai stilingų, švarių ir patogių svečių namų ar hostelių, kuriuose naktis kainuos daug pigiau, nei šalia stovinčiame pasaulinio viešbučių tinklo viešbutyje. Rinkdamiesi tajams priklausančias nakvynės vietas jūs taip pat paremsite smulkųjį verslą ir prisidėsite prie vietinės bendruomenės klestėjimo. 

Derėkitės (bet su saiku). Derybos dažnai yra smagus žaidimas, kuriame su malonumu dalyvauja abi pusės, bet ne visur ir visuomet derėtis tinka. Tailande kainos daugelyje vietų yra fiksuotos (pvz., prekybos centre), tad savo derybų meną galite lavinti nebent vietiniame turguje, pirkdami suvenyrus iš gatvės prekeivių, ieškodami tuk-tuk'o ar įsigydami brangų pirkinį (pvz., papuošalą). Visuomet prisiminkite, kad tajus jums nuolaidą daro nuo savo uždarbio, todėl derėkitės su pagarba. 

Keliaukite lėčiau. Jei kiekvieną dieną iš naujo krausitės lagaminą ir keliausite į vis kitą vietą, ne tik jausitės taip, lyg dirbtumėte, bet ir jūsų kelionės kaina išbrangs. Pats pigiausias jums ir draugiškiausias aplinkai būdas yra keliauti lėtai – vienoje vietoje užsibūnant kelias dienas ar ilgiau. Sudarinėdama individualius maršrutus ar asmeninių konsultacijų metų susiduriu su įsitikinimu, kad, pvz., Bankoke užtenka praleisti kelias dienas ir pažintis su Tailando sostine yra pakankama. Bet ar tikrai? Nejaugi miestą, kuriame neoficialiais duomenimis gyvena daugiau nei 10 mln. gyventojų, kurio planas yra 1,569 kv. km, kuriame telpa daugybė diasporų ir jų kultūrų galima pažinti per dvi dienas? Jei šis argumentas nepakankamas, tuomet kaip šis – kuo ilgiau apsistojate vienoje vietoje, pvz., privačiame bute, tuo pigiau mokate už nakvynę, rečiau valgote kavinėse, nemokate už skalbyklos paslaugas, judate mažesniu atstumu, tad galbūt renkatės dviratį, viešąjį transportą ar ėjimą pėsčiomis. Taip ir sutaupote, ir įsiliejate į vietinį gyvenimą. 

Rinkitės žemyninį transportą. Kai kalbame apie tokius atstumus, kaip Bankoką su Chiang Mai jungiantys 686 km, yra keli keliavimo būdai – lėktuvu arba traukiniu. Kelionė lėktuvu tarp šių dviejų miestų trunka tik valandą, bet kainuoja apie 80–130 Eur/žmogui. Tuo tarpu kelionė naktiniu traukiniu kainuoja vos 8–10 Eur/žmogui, bet trunka apie 13 valandų. Visgi, jei keliaujate naktį, galite patogiai išsimiegoti traukinyje ir tokiu būdu sutapyti dar ir sumą, kurią skirtumėte vienai nakvynei Bankoke ar Chiang Mai mieste. Ir turbūt nereikia priminti, kad traukiniai yra daug draugiškesnė aplinkai transporto priemonė.