Kelionės – geriausia minimalizmo mokykla

2018-06-14

Prieš penkerius metus į 30 kilogramų sveriantį lagaminą turėjau sutalpinti visą savo gyvenimą. Tuomet, to dar nežinodama, pradėjau savo kelią link minimalizmo. Klausiate, kas tas minimalizmas? Minimalizmas – tai dalykų, kuriuos mes vertiname, tyčinis skatinimas ir to, kas atitraukia nuo jų dėmesį, pašalinimas. Paprastai tariant, tai yra gyvenimas su intensija. Ir tuomet, išsikraustydama į Tailandą, turėjau gerai pagalvoti, ko man reikia, ką aš vertinu, be ko negaliu ar nenoriu gyventi.

Neturėdama pastovių namų (iš 5 metų Tailande, tik 1,5 metų nuomojausi butą) ir gyvendama tik viešbučiuose, turėjau atidžiai sekti lagamino turinį. Prieš pirkdama mažiausią dalyką turėjau pagalvoti, ar jam atsiras vietos, ar neteks man jo bereikalingai tampyti jau ir taip sunkiame lagamine. Taip iš mano gyvenimo dingo suvenyrai, papuošalai, kurių nenešiojau, žurnalai, nenaudojami laideliai, neįdomios knygos, drabužiai, kuriuos apsirengiu tik kelis kartus per metus. Atsiradusią laisvą vietą pakeitė tai, kas man svarbiausia – kokybiška kosmetika, knygos (bet tik susijusios su darbu, o kitas, lengvesnio pobūdžio, atsisiųsdavau į elektroninę skaityklę) bei patogi avalynė, reikalinga darbui. Supratau, kad man patinka naujausios technologijos, todėl man negaila sumokėti 400 eurų už triukšmą blokuojančias ausines ar tūkstančio eurų už naujausią „iPhone“ telefoną. Tačiau tai padaryti galėjau tik tuomet, kai atsisakiau to, kas nereikalinga ir taip sutaupiau ne tik vietos, bet ir pinigų.

Keliaudama pradėjau vertinti kokybę, ypač drabužių, avalynės ar kuprinių, nes tai buvo dalykai, būtini mano darbui. Bandžiau pirkti batukus už keliolika eurų, tačiau tai baigdavosi nuospaudomis ir greitu nusidėvėjimu. Todėl iki šiol mano spintoje tik vienas megztinis, vienas džinsinis švarkelis, džinsai, dvi suknelės ir kelios palaidinės. Su tiek man pavyko išgyventi kelerius metus. Žinoma, dabar, grįžus į Lietuvą, reikės palto, aulinių batų, pirštinių, vadinasi, kažkurioje kitoje srityje reikės vartoti mažiau.

Galbūt kažkam atrodo, kad toks gyvenimo būdas yra savęs ribojimas, tačiau priešingai – mane minimalizmas išlaisvino, suteikė kitokį gyvenimo pajutimą. Tad, kaip minimalizmas man padėjo gyvenime?

Atsakymai į “Kelionės – geriausia minimalizmo mokykla”: 4

 1. Vakaris Šaulys parašė:

  Svarbiausias dalykas – išmokti susikrauti lagaminą taip, kad neprisiimtum visos spintos, dažniausiai atrodo, kad visko reikės. Nors paskui lieka dalis daiktų nepanaudotų. Atrodo, prireiks 6 marškinėlių, nors prireikia 3-4.

  Anksčiau pirkdavau viską kas įmanoma ir kas gražu, ypač tolimose egzotiškose šalyse. Dabar, gal todėl, kad jau daug ką turiu ir išbandžiau, mažai ką perku.

  Nors man dar toli iki tokio minimalizmo, kad keliaučiau su dviem marškinėliais, su dušo žele ir jausčiausi, jog nieko man nepritrūks, turbūt tai ateina su laiku ir su patirtimi.

  Bent jau miegmaišį miniatiūrinį nusipirkau 🙂

  • Astra parašė:

   Manau, kad minimalizme, kaip ir kitose gyvenimo srityse, svarbiausias yra procesas, o ne rezultatas. O jūs, panašu, jau gerokai pažengęs į priekį, vadinasi – tikslas pasiektas, o paskui – kaip Dievas duos 🙂

 2. Danielius parašė:

  O aš apie minimalizmą supratau iš to, kad persikrauščiau iš tėvų gyvent vienas… Ir pamačiau kiek mažai man, realiai, tų daiktų reikia. O visą turtą, kurį palikau, pirma tingėjau persikelti tiesiog. Gerai, kad tingėjau 🙂

  • Astra parašė:

   Tikrai taip! Ir aš esu palikusi tokią dėžę daiktų pas mamą. Jau nebepamenu, kas joje 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *