Kodėl taupydama kelionei ją labiau ir vertinu?

2018-07-10

Galbūt nuskambės keistai, bet man patinka taupyti kelionėms. Ir tikiuosi, kad niekuomet neturėsiu tiek pinigų, kad užsimaniusi galėsiu per minutę įsigyti kelionę aplink pasaulį. Galbūt šio noro pasigailėsiu vėliau, tačiau dabar taip galvoju. Leiskite paaiškinti, kodėl.

Pastebėjau, kad kai pradėjau uždirbti daugiau ir leisti sau keliauti į tokias šalis, kaip Butanas (kuriame vienos dienos mokestis yra 250 USD, plius vizos ir turizmo mokesčiai bei lėktuvo bilietai) ar Pietų Korėja, pradėjau mažiau džiaugtis kelionėmis. Atsirado keistas jausmas, kad dabar galiu nuvažiuoti bet kur, kur užsinoriu (kalbu apie Aziją, nes ten gyvenau pastaruosius penkerius metus). Vis mažiau džiaugsmo suteikia kelionės laukimas ir jos planavimas. Būna, vieną dieną išleidžiu turistus į Lietuvą, kitą dieną jau sėdžiu lėktuve ir keliauju atostogauti. Dingo jaudulys prieš keliones, kuris man suteikė tiek džiaugsmo. Kelionės man tapo savaime suprantamu dalyku. O tai blogiausia, kas gali atsitikti, tai yra tikras laimės žudikas.

Gal dėl to grįžimas į Lietuvą ir žinojimas, kad artimiausiu metu nenusimato didelių kelionių (nebet darbinių į Mianmarą ir Kambodžą, kas, kaip minėjau, jau tapo savaime suprantama), buvo tai, ko man šiuo metu reikėjo. Bet, prašau, negalvokite, kad va, išpindėjo pana iš gero gyvenimo. Aš ne apie tai. Aš tiesiog tikiu, kad tam tikros ribos yra sveikos. Paklauskite bet kurio nuolat keliaujančio žmogaus, kaip jis jaučiasi prabudęs naujoje šalyje. Neabejoju, kad ne vienas atsakytų: „Taip pat, kaip ir visur kitur. Nieko čia ypatingo“.

O aš nenoriu, kad man kelionės taptų neypatingomis. Noriu jų siekti ir dėl jų dirbti. Todėl dabar, kai išgirstu apie didelę kelionės kainą, nepykstu, nenusiviliu, o užsidegu padaryti viską, kad galėčiau ten nuvažiuoti. Pradedu taupyti, parduodu ką nors nereikalingo, apsiimu papildomą darbą, ir, galiausiai, pati savimi labai patenkinta ir laiminga pervedu pinigus už kelionę. Aš visuomet labiausiai vertinau keliones, dėl kurių reikėjo stengtis ir plušėti.

Pamenu, kai mes su draugais planavome kelionę į Butaną. Ji mums kainavo tikrai daug, bet atostogoms pradėjome ruoštis iš anksto, gavę algą iš karto padarydavome pavedimą už bilietus ar kelionės paketą. Teko atsisakyti kitų pramogų ar išvykų, pirkinių ar valgymo ne namuose, tačiau savaitė Butane buvo geriausias laikas mano gyvenime.

Todėl nemanau, kad reikia pavydėti tiems, kurie gali sau leisti daugiau nei mes, nes dažnai jie patiria daug mažiau malonumo, nei mes, metus taupę kelionei į Tailandą. Tad ko dėl kelionių atsisakytumėte jūs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Populiariausi įrašai

ASTRAVELAND FACEBOOK

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar