Skip to content

3,5 dienos Singapūre. Ką veikiau ir kiek tai kainavo?

Nors Tailande gyvenu jau ketverius metus, niekada nebuvau Singapūre, kuris yra visai čia pat, vos už dviejų valandų skrydžio lėktuvu. Nemažai mano draugų jame jau yra lankęsi, todėl jaučiausi kaip balta varna, kai negalėjau pasakyti savo nuomonės apie vieną brangiausių pasaulio šalių, niekuo nepanašią į aplinkines Azijos šalis. Todėl, kai „AirAsia“ paskelbė apie bilietų išpardavimą, čiupau pigiausius į Singapūrą ir pradėjau laukti kelionės.

Per tą laiką spėjau pakalbėti su visais artimiausiais bičiuliais, buvusiais Singapūre, susidėliojau sąrašą vietų, kurias noru aplankyti, ir pasidomėjau ten galiojančiomis taisyklėmis. Kadangi, Singapūras nėra pigi šalis, nusprendžiau rezervuoti nakvynę jaunimo hostelyje. Jo vieta buvo tikrai puiki, prie pat metro, vos už kelių stotelių nuo centro. Deja, jau pirmą vakarą supratau, kad išaugau tokį keliavimo būdą ir miegoti bendruose kambariuose su kitais 11 skirtingų lyčių, rasių, religijų, higienos suvokimo ir knarkimo lygio žmonių man nebe patinka. Pirmąją naktį miegojau vos dvi valandas, bet pati kalta, kad ausų kištukus palikau namuose. Šiaip, „CrowdInn Hostel“ man patiko, nedrasko piniginės, pusryčiams išverda kiaušinių, duoda uogienės ir organizuoja nemokamas ekskursijas su paspirtukais. Ko daugiau reikia pigiai prasisukti norintiems keliautojams? Nakvynę šiame hostelyje galite rezervuoti paspaudę šią nuorodą

Toliau surašiau vietas, kuriose spėjau apsilankyti per 3,5 dienos. Tik turiu paminėti, kad aš pernelyg neskubėjau visko pamatyt, ne visur ėjau ir galbūt ne viską išbandžiau. Čia aš pateikiu tik tai, ką pasirinkau pamatyti. Tiesą sakant, laisvo laiko turėjau nemažai, todėl jį leidau rašydama ir gerdama kavą.

Straipsnio pabaigoje pateikiau išlaidų sąrašą, kad jums būtų lengviau įsivaizduoti, kiek kainuoja viešnagė Singapūre. Nevalgiau užpilamų sriubų, bet ir nevakarieniavau prabangiuose restoranuose. Taip pat, negeriu alkoholio ir nerūkau, todėl išlaidos nėra didelės. Visgi, jei norėtumėte pakeliauti dar pigiau, siūlyčiau gerti mažiau kavos („Starbucks“ kavos mažas puodelis kainuoja daugiau nei 4 EU), maistą pirkti parduotuvėse ir vakarienę valgyti toliau nuo centro esančiuose rajonuose, tokiuose kaip Little India. Taip pat, čia nebūtina pirkti geriamo vandens. Beveik visur galite rasti nemokamus vandens aparatus ir pasipildyti gertuvę.

1 DIENA

Botanic Gardens

Kai ryte dar viskas uždaryta, o jums miegoti nesinori, sėskite į metro (MRT) ir važiuokite iki Singapūro botanikos sodo. Parkas pilnas keturkojų, bėgiojančių ar tai-chi praktikuojančių miestiečių. 150 metų senumo parkas yra viena populiariausių vietų tiek tarp vietinių, tiek tarp miesto svečių.

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Botanic Gardens (MRT)

Kaina: nemokamas

Darbo laikas: 05.00 – 24.00 val.

Botanic Gardens, Singapūras Botanic Gardens | Shutterstock.com nuotr.

National Orchid Garden 

Anksčiau minėtame Botanikos sode yra įsikūręs ir orchidėjų sodas, kuris patiks visiems, mėgstantiems gėles. Nors pačiai ir nepatinka gėlės, nusipirkau bilietą ir nuėjau pasižiūrėti orchidėjų. Čia auginama daugiau nei 1 tūkst. orchidėjų rūšių ir dar apie 2 tūkst. jų hibridų. Tiesa, turistai pamatyti gali maždaug 600 skirtingų orchidėjų.

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Botanic Gardens (MRT)

Kaina: 5 SGD (~3,32 EU)

Darbo laikas: 08.30 – 19.00 val.

National Orchid Garden, Singapūras National Orchid Garden | Shutterstock.com nuotr.

Gardens by the Bay

Pakrantėje įsikūręs parkas užima 101 hektaro plotą ir yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. Jame pasivaikščioti patiks ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, kuriems čia įrengtos specialios aikštelės. Singapūras ir šis parkas yra neatsiejami, todėl čia apsilankyti tiesiog būtina. 

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Bayfront (MRT)

Kaina: nemokamas, jei imate pasivažinėjimą po sodą su audiogidu – 8 SGD (~5.32 EU)

Gardens by the Bay, Singapūras Gardens by the Bay | Shutterstock.com nuotr.

Cloud Forest

Cloud Forest galite pamatyti tropinius augalus, kurie auga net 2 tūkst. metrų virš jūros lygyje. Po kupolu įrengtas ir 35 metrų aukščio krioklys. Pakilus liftu iki viršutinio aukšto, galima pasivaikščioti padangėmis. Beje, rūkas čia paleidžiamas 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 ir 20.00 valandomis kiekvieną dieną.

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Bayfront (MRT)

Kaina: 12 SGD (~7,98 EU)

Darbo laikas: 09.00 – 21.00 val.

Cloud Forest, Singapūras Cloud Forest | Shutterstock.com nuotr.

Flower Dome

Į Gineso rekordų knygą įtrauktas stiklinis šiltnamis pakerės visus. Net ir aš, nebūdama didelė augalų mėgėja, likau sužavėta. Man labiausiai patiko kaktusai, augantys tarp Alisos ir kitų Stebuklų šalies veikėjų, bei baobabai. Jie man priminė knygą „Mažasis Princas“. Singapūras yra tikras rojus augalų mylėtojams.

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Bayfront (MRT)

Kaina: 12 SGD (~7,98 EU)

Darbo laikas: 09.00 – 21.00 val.

Flower Dome, Singapūras Flower Dome | Shutterstock.com nuotr.

Merlion parkas

O kavos atsigerti aš visuomet eidavau prie Merlion statulos. Singapūras be šios statulos prarastų savo veidą. Merlion – tai nacionalinė Singapūro ikona, liūtas su žuvies uodega. 1972 metais atidengta statula yra viena populiariausių vietų visame mieste, prie jos nuolat fotografuojasi šimtai turistų. Sakoma, kad žuvies uodega simbolizuoja Singapūro, kaip žvejų kaimo, pradžią, o liūto galva – originalų miesto pavadinimą Singapura, kuris iš malajų kalbos išvertus reiškia liūto miestą.

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Raffles Place (MRT)

Kaina: nemokamas

Merlion, Singapūras Merlion | Shutterstock.com nuotr.

2 DIENA

Boat ir Clarke Quay krantinės

Antrąją dieną nusprendžiau neskubėti ir pasivaikščioti po dvi populiariausias Singapūro krantines. Ryte čia itin ramu, beveik nei viena kavinė ar restoranas nedirba, tačiau vakarop prasideda gyvenimas. Krantine keliauti galima tiek dviračiais, tiek pėsčiomis, čia taip pat galite nusipirkti pažintinį pasiplaukiojimą laivu.

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Raffles Place (MRT)

Kaina: nemokamai

Clarke Quay, Singapūras Clarke Quay krantinė | Shutterstock.com nuotr.

Asian Civilisations Museum

Į Azijos civilizacijų muziejų užsukau neplanuotai, ieškodama vietos, kur galėčiau pasislėpti nuo vidurdienio karščio. Nežinau, kiek šis muziejus įdomus tiems, kurie nesidomi Azija, tačiau man, kaip gidei, jis buvo įdomus. O geriausia dalis ta, kad už bilietą nereikėjo mokėti, nes buvo paskutinė Muziejų dienos diena, kuomet visi muziejai yra nemokami.

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Raffles Place (MRT)

Kaina: 8 SGD (~5,32 EU)

Darbo laikas: 10.00 – 19.00 val. (kasdien), 10.00 – 21.00 val. (penktadieniais)

Asian Civilisations Museum, Singapūras Asian Civilisations Museum | Shutterstock.com nuotr.

Kinų kvartalas (Chinatown)

Singapūre esantis Kinų kvartalas yra puiki vieta nusipirkti suvenyrų ir pavalgyti. Čia taip pat galite pasėdėti su vietiniais jų pamėgtoje aikštėje prieš budistinę šventyklą, kurioje saugomas Budos dantis. Vietiniai čia snaudžia, žaidžia, valgo ar kalbasi.

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Chinatown (MRT)

Chinatown, Singapūras Chinatown | Shutterstock.com nuotr.

Pietums – pigiausias „Mišelin“ patiekalas pasaulyje

O jei jau esate Kinų kvartale, užsukite į „Liao Fan Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice & Noodle” restoranėlį, kur galėsite paragauti pigiausio pasaulyje „Mišelin“ patiekalo. Man pasisekė, nes eilės nebuvo jokios, tačiau esu girdėjusi, kad kartais tenka palaukti. Už vištieną su sojos padažu ir nūdlais sumokėjau 4,50 SGD (~2,99 EU).

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Chinatown (MRT)

3 DIENA

Trečiąją dieną supratau, kad pamačiau beveik viską, ką ketinau, todėl didelę dienos dalį praleidau ilsėdamasi, gerdama kavą ir rašydama. Nors šiaip nesu priklausoma nuo kavos, tačiau Singapūre man jos norėjosi labiau nei maisto.

Singapore Zoo

Singapūro zoologijos sodas buvo mano didžiausia svajonė ir vieta, kurią norėjau pamatyti labiausiai. Nors labai skeptiškai žiūriu į zoologijos sodus, nes, manau, kad daugelyje jų gyvūnai yra laikomi netinkamomis sąlygomis, tačiau Singapūro zoologijos sodas mane sužavėjo.

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Choa Chu Kang (MRT), toliau reikia sėsti į 927 autobusą, arba Ang Mo Kio (MRT), toliau reikia sėsti į 138 autobusą

Kaina: 33 SGD (~21,97 Eu)

Darbo laikas: 08.3018.00 val.

Singapore Zoo, Singapūras Singapore Zoo | Shutterstock.com nuotr.

Super Trees ir Garden Raphsody

Šviesų ir muzikos šou prie supermedžių pasilikau desertui – paskutiniam vakarui. Tuo metu, kai viešėjau Singapūre, šou buvo rodomas pagal „Žvaigždžių karų“ garso takelį. Į parką ateikite anksčiau, pasirinkite gerą vietą su vaizdu į tris pagrindinius medžius ir tiltą. Šou trunka 15 minučių.

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Bayfront (MRT)

Kaina: nemokamai

Šou laikas: 19.45 ir 20.45 val.

Super Trees, Singapūras Super Trees | Shutterstock.com nuotr.

4 DIENA

O paskutiniąją dieną Singapūre aš tik tempiau laiką iki skrydžio, bet pasinaudojau proga ir nuvažiavau iki Marina Bay prekybos centro, ten pasivaikščiojau, pavarvinau seilę, išsirinkau, ką pirksiu kitą kartą atvažiavusi ir dar kartą nuėjau į „Starbucks“ atsigerti kavos.

Marina Bay Sands prekybos centras

Tai vienas populiariausių prekybos centrų Singapūre, kuriame galima rasti daugybę visame pasaulyje žinomų prekės ženklų. Net, jei ir neketinate nieko pirkti, tačiau pasivaikščioti vis vien įdomu, juk Singapūras ne be reikalo yra Azijos apsipirkimų sostinė.Tuo tarpu aš galėjau palyginti parduotuvių asortimentą Tailande ir Singapūre. Jei Bankoko prekybos centruose drabužiai ar aksesuarai itin blizgūs, Singapūre dominuoja ramesnės spalvos ir mažiau, kaip sakė viena iš pardavėjų, „blink blink“.

Artimiausia viešojo transporto stotelė: Bayfront (MRT)

Darbo laikas: 10.30 – 23.00 val. (sekmadienį – ketvirtadienį), 10.30 – 23.30 val. (penktadienį – šeštadienį)

Marina Bay Sands, Singapūras Marina Bay Sands | Shutterstock.com nuotr.

IŠLAIDOS

O toliau pateikiu išlaidų sąrašą, kam ir kiek išleidau. Į šią sumą neįskaičiuoti tik lėktuvo lėktuvo bilietai. Mano išvada – jei nori, Singapūras gali būti ne toks jau ir brangus. 

Maistas: 143,95 SGD (~95,83 EU)

Lankytini objektai: 61.00 SGD (~40,61 EU)

Transportas: 24.60 SGD (~16,37 EU)

Nakvynė: 70.00 SGD (~46,60 EU)

Kitos išlaidos: 5.00 SGD (~3,32 EU)

VISO – 234.55 SGD (~156,15 EU)

4 Comments

 1. Danute Danute

  Oi , kaip smagiai prisiminiau pernykščius prisiminimus apie Singapūrą. Gražios nuotraukos. Informacijos mažai, bet buvusiems užtenka…..Ačiū!

 2. Daiva Daiva

  Aciu, mes vaziuojam i Malaizija ir Singapura tai pagal jusu pasakojima puikiai susideliojau lankytinas vietas Singapure, dar karta aciu

  • Astra Astra

   Džiaugiuosi, kad patarimai padėjo 🙂

   • Astra Astra

    Ačiū, kad skaitote 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *