Tailandas 2022 - kelionių gidas jūsų atostogoms

Astra Petkūnaitė

9/13/2021

Apie Tailandą

Pietryčių Azijoje įsikūręs Tailandas jau ne vienerius metus yra viena populiariausių atostogų krypčių pasaulyje. Buvusi Siamo karalystė užsienio turistams atsivėrė šeštojo dešimtmečio pabaigoje. Tuo metu šalis sulaukdavo vos 40 tūkst. lankytojų per metus, o dabar karalystę kasmet aplanko beveik 40 mln. turistų.

Tailandas yra tarsi puota, patenkinanti visus keliautojų pojūčius. Čia rasite beveik 1,5 tūkst. salų, daugiau nei 40 tūkst. šventyklų, pasaulinio garso virtuvės šefų įvertintą gatvės maistą, pro ilgas blakstienas besišypsančius ladyboy’us ir turtingą laukinę gamtą.

Šalis išskirtinė tuo, kad tinka visiems keliautojų tipams, nes čia veiklos ras tiek vandens pramogų mėgėjai, tiek besidomintys budizmu ir jo tradicijomis, tiek ieškantys lėtesnių atostogų. Esu įsitikinusi, kad susižavėsite šia Azijos šalimi vos į ją įkėlę koją, o sugįžimą į Tailandą pradėsite planuoti dar neįsėdę į namo skraidinantį lėktuvą.

Jei esate pasirengę nepamirštamoms atostogoms, šiame gide rasite viską, ko jums gali reikėti. Čia pateikiau informaciją, kuri bus naudinga tiek besiruošiant keliauti į Tailandą, tiek jau atskridus į atostogų destinaciją.

Svarbiausi faktai apie Tailandą

〉 Skrydžio Vilnius–Bankokas su persėdimu trukmė: ~15 val.
〉 Valiuta: batai (1 eur yra ~36.15 batų)
〉 Kalba: tajų, bet turistinėse vietose galite susikalbėti ir anglų kalba
〉 Laiko skirtumas: + 4-5 valandos
〉 Sostinė: Bankokas
〉 Gyventojų skaičius šalyje: 70 mln.
〉 Religija: teravados budizmas

Geriausias laikas atostogoms Tailande

Tailande karšta visus metus, tačiau oficialiai šalis turi tris pagrindinius sezonus. Vasarą (kovo – birželio mėnesiais) temperatūra gali pakilti iki daugiau nei 40 laipsnių, ypač Šiaurės rytų dalyje ir Bankoke. Tajų Naujieji metai, arba Songkranas, švenčiami karščiausią metų mėnesį – balandį.

Lietingasis sezonas (liepos – spalio mėnesiai) atneša stiprias musonines liūtis, dažniausiai lyja pavakare arba ankstyvais rytais. Temperatūra nėra tokia aukšta, tačiau drėgmės lygis itin aukštas.

Pats dėkingiausias sezonas (kalbant apie orus) yra vėsusis periodas (lapkričio – vasario mėnesiais), kuris atneša ganėtinai sausus ir malonius orus. Temperatūra retai kada pakyla aukščiau 35 laipsnių. Tai yra populiariausias laikas keliauti, tad nusiteikite išvystyti minias turistų iš viso pasaulio ir aukštenes kainas.

Ar verta keliauti į Tailandą lietaus sezono metu?

Dėl besikeičiančio klimato vis sunkiau nuspėti, kada prasidės ir baigsis lietaus sezonas, todėl reikia tiesiog rizikuoti ir keliauti. Visgi, siūlyčiau vykti į Pietryčių Aziją gegužės – liepos mėnesiais, kuomet lietaus tikimybė yra minimali. Deja, ne visos vietovės yra tinkamos lankymui. Štai, pvz., Koh Chang sala, yra labai kalnuota, todėl per lietaus sezoną čia būna daugiau avarijų, vėjai išverčia elektros stulpus, todėl galimi elektros tiekimo sutrikimai.

Per lietaus sezoną pradeda žaliuoti ilgai saulės kankinta augalija, todėl rekomenduočiau apsistoti netoli nacionalinių parkų, tačiau turėkite omeny, kad po itin stiprių liūčių džiunglės gali patvinti, todėl reikės būti atsargiems ir turėti tinkamą avalynę.

Keliavimas lietaus sezono metu turi savų pliusų. Štai keli jų: ženkliai mažesnės nakvynės kainos, mažesnis turistų srautas, gaivesnis ir vėsesnis oras, bet pakankamai saulės įdegiui gauti. Lietingojo sezono metu bus lengviau derėtis, gauti kambarius geresniuose viešbučiuose. Prasidėjus lietaus sezonui vandeniu pasipildo kriokliai, todėl jie atrodys daug gražiau, nei, pvz., keliaujant kovo – gegužės mėnesiais.

Kiek laiko skirti pažinčiai su Tailandu?

Dėl ilgos kelionės lėktuvu ir šalies dydžio Tailandui verta skirti daugiau nei savaitę. Dvi savaitės yra ta trukmė, kuri leis ganėtinai gerai susipažinti su keliais pagrindiniais lankomais miestais ir turėti laiko poiliui salose. Tačiau, jei norite į kelionės maršutą įterpti Tailando šiaurinę dalį, kelias žygio dienas džiunglėse ar aplankyti kaimyninę šalį, pvz., Kambodžą, tuomet patarčiau atostogoms skirti 3 savaites.

O tiems, kas turi galimybę dirbti nuotoliniu būdu, labai rekomenduoja Tailande praleisti žiemą. Šalis jau kurį laiką yra populiari tarp digital nomads keliautojų, turi gerai išvystytą interneto ryšį, bendradarbystės erdves ir galimybę atsistoti ilgesniam laikui per „Airbnb“ ar kitas platformas nuomojamuose būstuose.

Skiepai ir COVID-19

Kaip skelbia Užkreičiamų ligų ir AIDS centras, keliaujantiems į Tailando karalystę privalomų skiepų nėra. Tačiau norint apsisaugoti nuo galimų infekcijų, rekomenduojami skiepai šie: hepatito A, hepatito B, vidurių šiltinės skiepai, suaugusiems papildomai – difterijos, stabligės revakcinacija.

Nuo 2022 m. liepos 1 d. atvykstantiems keliautojams, neatsižvelgiant į jų kilmės šalį, Covid-19 testai nebėra privalomi. Paskiepyti keliautojai, atvykstantys į šalį, turi pateikti vakcinacijos įrodymą, išvykstant Covid testų taip pat atlikti nereikia. Nevakcinuoti arba nevisiškai paskiepyti keliautojai turi patekti neigiamą Covid-19 testo rezultatą, kuris turi būti atliktas per 72 valandų laikotarpį iki kelionės.

Ką pasiimti į kelionę?

Pasas

Kadangi keliaujantiems į Tailandą reikia vizos, reikalingas pasas, o ne asmens tapatybės kortelė. Pasirūpinkite, kad jūsų pasas galiotų ne mažiau nei šešis mėnesius. Viza lietuviams, vykstantiems į Tailandą, yra reikalinga (ją reikia pasidaryti iš anksto), bet atvykus oro uoste galima gauti spaudą pase, leidžiantį šalyje praleisti 2 savaites.

Mokėjimo kortelės

Tailande beveik visuose didžiuosiuose miestuose galite atsiskaityti VISA ir MASTERCARD mokėjimo kortelėmis. Prieš atsiskaitydami kortele pasiteiraukite, ar nėra taikomas papildomas 3 procentų mokestis. Mažesniuose miesteliuose bei salose didelė dalis prekybininkų nepriima kortelių, todėl atsiskaityti teks grynaisiais pinigais. Prieš vykdami į Pietryčių Aziją informuokite savo banką apie kelionės planus, kad, pamatę atsiskaitymą iš Azijos šalies, neužblokuotų kortelės. Jei pritrūkote grynųjų pinigų, jų galite nusiimti kiekviename bankomate. Vienkartinis nuėmimo mokestis ~ 220 THB.

Prisijungimas prie internetinės bankininkystės

Dažnas lietuvis, matyt, saugumo sumetimais, namuose palieka prisijungimus prie internetinės bankininkystės, tačiau aš rekomenduočiau juos pasiimti. Jei bankomatas „suvalgys“ mokėjimo kortelę, galėsite padaryti pavedimą kartu keliaujančiam bičiuliui, kuris tą sumą išgrynins. Arba gal netikėtai teks padaryti pavedimą už tam tikras paslaugas ar sumokėti pamirštus mokesčius.

Jūsų vartojami vaistai

Jei privalote nuolat vartoti vaistus, būtinai pasiimkite juos į kelionę. Nors Tailande nėra sudėtinga nusipirkti vaistų ir kai kurie jų čia yra pigesni, nerizikuokite savo sveikata ir visada turėti jums reikalingų medikamentų.

Vaistai nuo viduriavimo

Ne kartą yra tekę staigiai ieškoti degalinės, kai mano klientui susukdavo vidurius. Ne visose vietose galima rasti vaistines, o ir ne visose konsultantai kalba angliškai, todėl vaistais nuo viduriavimo pasirūpinkite dar Lietuvoje arba vos atvykę į Bankoką. Ir pirkite stipresnius bei greitai suveikiančius. Maistu dažnai apsinuodijama ne todėl, kad jis gaminamas nesilaikant higienos normų, bet dėl aplinkoje esančių mums nepažįstamų bakterijų.

Dezinfekcinis skystis

Bankoke gyvena 10 mln. gyventojų, tad galima tik įsivaizduoti, kiek skirtingų bakterijų sutinkame visą dieną vaikščiodami po šventyklas, o ką jau kalbėti apie keliavimą pandeminiu laikotarpiu. Dezinfekcinis skystis yra geriausias tokios kelionės draugas, ypač, keliaujant su vaikais. Jo įsigyti galima ir Tailande.

Drėgnos servetėlės

Nepakeičiamas dalykas keliaujant po Tailandą. Jei šalia nėra tualeto, rankas (pvz., prieš valgydami) galite nusivalyti drėgnomis servetėlėmis, o paskui dezinfekuoti. Drėgnos servetėlės ypač atgaivina po ilgos dienos saulėje, kai iki dušo dar toli.

Servetėlės / tualetinis popierius

Didžiojoje dalyje vietinių tualetų Tailande nėra tualetinio popieriaus, todėl juo arba servetėlėmis pasirūpinkite iš anksto ir visada turėkite su savimi.

Apsauginis kremas nuo saulės

Nesvarbu, diena apsiniaukusi ar saulėta, kremas nuo saulės Tailande yra būtinas. Aš pati niekuomet dienos metu neišeinu į lauką be apsauginio BB kremo veidui su apsauga nuo saulės. Veidui visuomet naudokite stipriausią apsauginį kremą, kūnui galite rinktis lengvesnį, tačiau nepamirškite jo atnaujinti. Kremas tiesiog būtinas, kai plaukiate į ekskursiją laivu. Jei neturite kremo, jį galėsite įsigyti Tailande.

Akiniai nuo saulės

Tailande akiniai nuo saulės yra labai reikalingas aksesuaras. Jei nenorite namo parsivežti naujų raukšlelių aplink akis, o nuotraukose būti užsimerkę, akiniai tikrai pravers. Pirkdama akinius aš renkuosi tamsesnius ir su stipria apsauga nuo saulės.

Kepurė nuo saulės

Jei esate įpratę dėvėti kepurę, atsivežkite ją ir į Tailandą. Jei neturite, galėsite skrybėlaitę įsigyti atvykę. Aš pati pradėjau dėvėti skrybėlę ne dėl to, kad man ji patiktų, bet dėl to, kad ji uždengia veidą nuo saulės spindulių, apsaugo plaukus, kurie lengvai sausėja ir blunka šiame klimate, ir saugo nuo šilumos smūgio.

Lietpaltis

Jei į Tailandą keliausite per lietaus sezoną ar dar jam nepasibaigus, lietpaltis tikrai pravers. Kartais lyja ir sausuoju periodu, todėl, jei bijote sušlapti patys, sušlapinti savo daiktus ar fototechniką, bet kurioje „7Eleven” parduotuvėje galėsite nusipirkti vienkartinį lietpaltį.

Marškinėliai / palaidinės

Tailande jums neprireiks megztinių ir paltų, tačiau palaidinių ar marškinėlių turėkite kuo daugiau, kad galėtumėte juos keisti kasdien ar net kelis kartus per dieną. Nėra nieko nemaloniau, nei prakaito kvapas, ypač jautrią uoslę turintiems tajams, todėl turėkite pakankamai drabužių persirengimui. Paprastų „maikučių“ su drambliais ar Tailando užrašais galėsite nusipirkti ir jau atvykę į Tailandą. Tik turėkite omenyje, kad stambesniems vyrams bus sudėtingiau rasti savo dydžio marškinėlių.

Drabužiai į šventyklas

Lankantis budistinėse šventyklose Tailande didelis dėmesys yra skiriamas aprangai, kuriai galioja specialūs reikalavimai. Eidami į šventyklas vilkėkite drabužius, kurie dengia pečius ir siekia kelius. Skraistės ant pečių netinka. Drabužiai taip pat neturi būti itin seksualūs, aptempti, plėšyti ar peršviečiami. Jei planuojate eiti į Karališkuosius rūmus, turite dar labiau pridengti kūną. Jei mūvite kelnes, jos turi būti ilgos, jei mūvite sijoną – šis turi siekti pusę blauzdos ar būti dar ilgesnis. Viršutinei daliai galioja tokie patys reikalavimai, kaip ir einant į kitas šventyklas. Įeinant į šventyklas reikia nusimauti nusiauti batus, todėl, jei dėl kokių nors priežasčių nenorite vaikščioti po jas basomis, turėkite kojines.

Drabužiai į rooftop barus

Būtų nuodėmė apsilankyti Bankoke ir nepakelti taurės (bet kokio gėrimo) viename iš rooftop barų, kurių pilnas šis miestas. Tačiau, jei tikitės, kad galėsite ten patekti taip, kaip stovite (su šortais ir šliurėmis), labai klystate. Dažniausiai šiose vietose galioja griežtas aprangos kodas. Tiesa, moterims jis yra atlaidesnis, tačiau vyrai turi mūvėti kelnes (plėšyti džinsai netinka), avėti uždarus batus ir vilkėti marškinėlius ne ant petnešėlių. Prieš keliaudami į bet kokį prabangų restoraną ar barą, apsilankykite jų internetiniame puslapyje ir pasiskaitykite, kokie reikalavimai drabužiams yra taikomi ten.

Šliurės

Daug kas sako, kad užtenka turėti šliures ir daugiau jokių batų Tailande nereikės. Tai yra netiesa, tačiau jos tikrai reikalingos salose ir einant į bendrą dušą, jei ketinate apsistoti jaunimo hostelyje.

Kedai/žygio batai

Esu mačiusi ne vieną turistą, kuris į žygius po džiungles išeina avėdamas šliures. Tai yra itin nesaugu ir neatsakinga. Galite lengvai paslysti, užsigauti į akmenį, taip pat jos neapsaugos nuo laukinių padarų, tokių kaip dėlės, gyvatės ar skaudžiai kandantys šimtakojai. Jei ketinate eiti į žygį, būtinai įsidėkite kokybišką ir uždarą avalynę.

Purškiklis nuo vabzdžių

Šią priemonę nuo vabzdžių patarčiau nusipirkti atvykus į Tailandą, nes skirtingi uodai, skirtingi ir purškikliai. Taip pat, kai kuriuose paplūdimiuose gyvena smėlio blusos, kurių įkandimai itin niežti, gali prasidėti alerginė reakcija.

Vandeniui atsparios makiažo priemonės

Jei keliaujate į Tailandą ir be makiažo neketinate eiti net prie jūros, pasirūpinkite, kad jūsų kosmetika būtų atspari vandeniui, ypač blakstienų tušas. Kadangi Tailande yra itin drėgna, vos po kelių valandų jūsų tušas gali atsidurti ne tik ant blakstienų, bet ir aplink visas akis. Taip pat, vandeniui atsparus tušas puikiai tinka išvykoms laivu, kai tenka nardyti.

Išmanusis telefonas

Jei esate linkę pamesti daiktus, gal ir nevertėtų vežtis naujausio „iPhone“ telefono, tačiau aš savo kelionių neįsivaizduoju be išmaniojo telefono. Jis pasitarnauja, kaip žemėlapis, fotoaparatas, žibintuvėlis ir pan. Atsisiųskite mobiliąsias programėles, kurios palengvins kelionę po Tailandą, ir pirmyn.

Asmenukės lazda

Jei keliaujate vienas, asmenukės lazda tikrai padės pasidaryti gražias nuotraukas, nes ne visada šalia bus geranoriškas turistas, galėsiantis jus įamžinti. Azijoje itin populiaru naudotis šiuo įrenginiu, todėl jauskitės drąsiai ir fotografuokitės į valias.

Papildoma baterija

Papildoma baterija telefonui yra tiesiog būtina. Juk nenorite, kad gražiausioje ekskursijos dalyje jūsų telefonas išsikrautų? Visada turėkite ją po ranka, tik nepamirškite pasikrauti iš anksto. Turėkite omenyje, kad Tailando oro uostuose įsigaliojo griežtos taisyklės dėl papildomų baterijų – jas turite dėti į rankinį bagažą, o jei baterijos talpa didesnė nei 20,000 mAh, ji bus iš jūsų atimta.

Elektroninė knygų skaityklė

Jei esate toks pats skaitovas, kaip ir aš, elektroninė knygų skaityklė keliaujant yra tikras išsigelbėjimas. Sutaupysite ne tik vietos lagamine, bet ir galėsite skaityti tiek, kiek norite. Elektroninė skaityklė ypač pasiteisina gulint paplūdimyje, nes ekranas neblizga.

Ausų kištukai

Jei ketinate apsistoti jaunimo hosteliuose ar esate jautrus garsams (pvz., mano klientai dažnai skundžiasi garsiai veikiančiu kondicionieriumi), nusipirkite ausų kištukus. Jie praves ir skrendant lėktuvu.

Peilis

Jei keliaujate ne vien su rankiniu bagažu, įsimeskite į lagaminą gerai pjaunantį peilį, kuris pravers skanaujant vietinius vaisius. Ne kartą savo klientams teko skolinti peilį, kuomet šie iš turgaus parsinešdavo kilogramą saldžių mangų.

Žibintuvėlis

Jei keliausite į Tailando salas, tikrai siūlau pasiimti žibintuvėlį arba naudotis tuo, kuris yra telefone. Ne visos gatvės vakarais yra apšviestos, o eiti tamsoje pro šalį lekiant motoroleriams ir automobiliams, tikrai nėra saugu. Žibintuvėlis ne tik apšvies kelią, bet ir pasitarnaus kaip atšvaitas.

Cigaretės

Jei rūkote, cigarečių atsivežkite iš Lietuvos, nes čia parduodamas yra prastos kokybės. Aš nebandžiau, bet tie, kurie rūko, sakė būtinai į šį sąrašą įtraukti cigaretes. Į Tailandą vienam žmogui leidžiama įsivežti ne daugiau nei 200 cigarečių. DĖMESIO! Į Tailandą galima įsivežti tik paprastas cigaretes, elektronines palikite namuose. Nors elektroninės cigaretės arba elektroninės cigaretės visame pasaulyje naudojamos kaip būdas padėti žmonėms mesti rūkyti, keliautojai, atvykstantys į Tailandą, turėtų žinoti, kad šie prietaisai iš tikrųjų yra nelegalūs karalystėje. Kiekvienas, kuris Tailande pastebės, kad pažeidė šį įstatymą naudodamas elektroninę cigaretę (arba garą), gali būti areštuotas ir jam grės kalėjimas arba bauda, ​​kelis kartus didesnė už nelegalių daiktų vertę. Tai galioja ir užsieniečiams, ir tailandiečiams. Šis draudimas galioja nuo 2014 m. Taigi keliautojams, atvykstantiems į Tailandą, patariama nesinešti su savimi nei elektroninių cigarečių, nei su elektroninėmis cigaretėmis susijusių daiktų ar įrangos; pavyzdžiui, įrenginyje naudojamas skystis.

Kava

Kavos mėgėjams siūlau pasiimti jos iš Lietuvos. Turistinėse vietose nėra taip paprasta rasti skanios ir „tikros“ kavos. Viešbučiuose per pusryčius jos taip pat negausite. Pasiimkite kavos iš namų, o viešbučio registratūroje paprašykite virdulio, jei jo nebus kambaryje

Nakvynė

Viešbučiai

Tailande yra tūkstančiai viešbučių, todėl pasirinkimas yra didžiulis. Kainos irgi svyruoja priklausomai nuo to, kurioje vietoje viešbutis yra, ar jis priklauso tarptautiniam tinklui ir pan. Nesitikėkite rasti viskas įskaičiuota. Standartiškai į nakvynės kainą įskaičiuoti tik bufeto tipo pusryčiai. Viešbučių galite ieškoti naudodamiesi Booking.com, Agoda.com ir panašiomis svetainėmis. Svečių namaiJei norite daugiau ramybės ir jums nebūtinas prašmatnumas, galite rinktis svečių namus. Ypač, jei norite paremti vietinį verslą, o ne užsienio. Svečių namuose nakvynės gailte rasti irgi naudodamiesi tradicinėmis paieškos sistemomis.

Hosteliai

Jei ieškote pigiausios vietos pernakvoti Tailande, tuomet rinktis hostelį. Tai itin tarp kuprinėtojų populiari nakvynės vieta, tad nusiteikite vakarėliams, šurmuliui ir prastesniam miegui, jei renkatės bendrabučio tipo kambarį.

Bungalai

Negalite sakyti, kad atostogavote Tailande, jei neišbandėte nakvynės bungale. Įspėju, jis gali būti be elektros ir karšto vandens, tačiau bungalai ant upės ar šalia paplūdimio yra ypatinga patirtis. Pažadu, verta išeiti iš savo komforto zonos bent vienai nakčiai tokioje vietoje.

Butai/namai/vilos

Tailande ypač išpopuliarėjus Airbnb (nepaisant to, kad toks nuomos būdas yra nelegalus), keliautojai turi galimybę išsinuomoti butą, namą ar visą vilą. Tai patogu tiems, kurie keliauja su mažais vaikais arba ketina ilgesniam laikui apsistoti vienoje vietoje.

Etiketas

TAIP:

 • nusiaukite batus kiekvieną kartą, kai įžengiate į vietinio namus. Taip pat, pasitikrinkite, ar nereikia nusiauti batų, kai įeinate į vietines parduotuves ir šventyklas;

 • vilkėkite padorius ir švarius drabužius, kadangi šioje šalyje socialinis statusas yra pabrėžiamas apranga. Tai reiškia, kad po visos dienos ekskursijos Bankoke vakarieniauti neikite su tais pačiais prakaituotais marškinėliais. Tajai, net gyvendami tokiame karštame klimate, visuomet yra švarūs ir neatsiduoda prakaitu, ko nepasakyčiau apie didelę dalį turistų;

 • į vietinį kreipkitės vardu. Jei norite tai padaryti pagarbiau, pridėkite žodelį Khun, kuris yra panašus į kreipinį „pone“ ir vartojamas tiek kreipiantis į moterį, tiek į vyrą;

 • gerbkite karališkąją šeimą. Už jos įžeidimą tiek vietiniams, tiek užsieniečiams gresia kalėjimas nuo 3 iki 15 metų. Kiekvieną dieną 8 valandą ryto ir 18 valandą vakaro visose viešose vietose yra grojamas šalies himnas, per kurį rekomenduojama pagarbiai sustoti. Taip pat, neužminkite ant pinigų, ant kurių pavaizduotas karaliaus atvaizdas;

 • lankydamiesi šventyklose vilkėkite drabužius, kurie dengia pečius ir kelius. Eidami į Karališkuosius rūmus Bankoke, mūvėkite ilgas kelnes ar segėkite ilgą sijoną;

 • prasilenkdami su kitais žmonėmis ar juos aplenkdami, šiek tiek pasilenkite į priekį ir nuleiskite galvą;

 • visuomet šypsokitės;

 • palikite arbatpinigių kavinėse, masažo salonuose, viešbučių patarnautojams ar dirbantiems turizmo srityje.

NE:

 • nedemonstruokite savo pėdų, nekelkite kojų aukščiau nei kito žmogaus galva, nenukreipkite pėdų į Budos atvaizdą ir tajus;

 • nelieskite vienuolių, ypač, jei esate moteris. Vienuoliams yra draudžiama turėti bet kokį fizinį kontaktą su moterimis ir to griežtai paisoma;

 • nelieskite kito žmogaus galvos;

 • nedemonstruokite savo jausmų viešumoje. Bučiniai ir apsikabinimai viešumoje yra traktuojami kaip nepadorus elgesys;

 • nevilkėkite itin atvirų, trumpų ir pernelyg seksualių drabužių. Maudymosi kostiumėliai ir kiti itin atviri drabužiai, kaip mini šortai, yra tinkami tik paplūdimyje;

 • Tailande nėra nudistų paplūdimių, todėl moterų deginimasis be viršutinės maudymosi kostiumėlio dalies yra nepadorus ir gali įžeisti vietinius;

 • sveikinantis nėra įprasta liesti vienas kito. Tajai sveikinasi sudėdami rankas, kas yra vadinama Wai. Jei vietinis su jumis taip pasisveikino, jūs jam irgi atsakykite tuo pačiu, tačiau, jei nesate tikri, kokiame aukštyje laikyti rankas (yra specialios taisyklės, kokiame aukštyje turi būti laikomos rankos, kai sveikinamasi su skirtingo socialinio sluoksnio žmonėmis), tiesiog linktelkite galva;

 • nebaksnokite pirštu į kitą žmogų, tai laikoma itin nemandagiu elgesiu, ypač Tailande;

 • nepraraskite veido ir neatimkite jo iš vietinio. Tai reiškia, kad viešumoje negalite kelti balso, piktai kalbėti ar įžeisti kitą žmogų. Nemaloniose situacijose jus išgelbės šypsena ir humoras;

 • nesinaudokite sekso paslaugomis. Prostitucija Tailande yra nelegali, rizikuojate ne tik savo laisve, bet ir sveikata;

 • nevartokite narkotinių medžiagų, už jų turėjimą ir vartojimą gresia mirties bausmė ar kalėjimas iki gyvos galvos;

 • neįsivelkite į azartinius žaidimus, nes Tailande jie yra draudžiami;

 • neįsižeiskite, jei mažai pažįstamas vietinis pradės klausinėti apie jūsų amžių, ar esate vedęs, kiek uždirbate. Yra įprasta užduoti tokius klausimus per pirmą susitikimą;

 • Budos atvaizdas (paveikslas, statula) yra šventas ir gerbtinas dalykas, o ne suvenyras, todėl yra draudžiama juos išvežti iš šalies. Ir visai nesvarbu, kad juos pardavinėja kiekvienoje turistinėje vietoje;

 • nešūkaukite, net, jei kalbatės tarpusavyje.

Maistas Tailande. Ko paragauti?

Tailando tradicinė virtuvė neatsiejama nuo kasdienio tajų gyvenimo, todėl ant kiekvieno kampo, šalia kiekvieno prekybos centro, turgaus ar aikštės pamatysite eilės pakelėje stovinčių staliukų, šalia kurių kiekvieną dieną sustoja skubantys į darbus.

Tajiška virtuvė pasižymi plačia skonių gama, tad galite būti tikri, kad bus patenkinti visi jūsų skonių receptoriai.

 • Tom Yum aštri jūros gėrybių sriuba

 • Gaeng Keow Wan Kai (Green Chicken Curry) žaliasis karis su vištiena

 • Kai Med Ma Muang (Chicken with Cashewnuts) vištiena su anakardžių riešutais

 • Pad Krapow Moo Saap (Fried Basil and Pork) kepti bazilikai su kiauliena

 • Mango & Sticky Rice mango su lipniais ryžiais (desertas)

 • Gaeng Daeng (Red Curry) raudonasis karis

 • Spring rolls suktinukai su daržovėmis arba mėsa

 • Yam Nua (Spicy Beef Salad) aštrios jautienos salotos

 • Roti saldūs blyneliai

 • Pad Thai tajiški makaronai

 • Som Tum aštrios papajų salotos

 • Tom Kha Kai vieštienos sriuba su kokosų pienu

Transportas. Kaip keliauti po Tailandą?

Mažai tikėtina, kad Tailande atsistosite vienoje vietoje, kadangi šalis yra milžiniška, o vietų, kurias verta pamatyti, didžiulė gausa. Žemiau rasite visas transporto priemones:

Tuk-tukai

Negalite sakyti, kad buvote Tailande, jei nepasivažinėjote tuk-tuku! Šios transporto priemonės nėra pritaikytos ilgoms kelionėms, bet idealiai tinka keliauti nuo taško A iki taško B Bankoke ar kitame mieste. Tai nėra pati saugiausia transporto priemonė, bet užtat garantuota smagi kelionė. Tiesa, prieš įlipdami būtinai susitarkite dėl kainos.

Motoroleris

Jei norite salą (miestuose vairuoti nerekomenduoju) tyrinėti savo tempu ir nuo nieko nepriklausyti, galite išsinuomoti motorolerį. Tai pigi ir patogi transporto priemonė, tačiau turękite omenyje, kad Tailande eismas vyksta kita puse. Taip pat, visada dėvėkite šalmą ir, jei neturi motociklo teisių, eismo įvykio atvejų jūsų draudimas žalos neatlygins.

Taksi

Taksi labai patogu naudotis Bankoke ar vykstant į dienos išvyką už miesto ribų. Taksi galima susistabdyti gatvėje, tačiau patogiau išsikviesti jį per mobiliąją programėlę. Čia rasite visą informaciją, kaip naudotis taksi Bankoke.

Autobusas

Tarp miestų taip pat galima keliauti autobusais. Yra keli jų tipai – minivenai ir tradiciniai autobusai. Pastarieji važiuoja ne tik dieną, bet ir naktį, ypač tuomet, kai yra didžiuliai atstumai. Bilietus galima įsigyti internete, autobusų stoties kasoje arba iš vairuotojo.

Traukinys

Traukiniai patogu važiuoji, jei keliaujate į kitą Tailando pusę. Ypač populiarus maršrutas, jungiantis Bankoką su šiaurine karalystės dalimi. Norėdami sutaupyti laiko, galite rinktis naktinius autobusas. Tiesa, bilietus reikėtų įsigyti iš anksto.

Songthaews

Tai nedidelės į sunkvežimius panašios transporto priemonės atviru galu, kuriomis naudojasi ir turistai, ir vietiniai. Juos dažniausiai rasote miestuose, kur jie keliauja fiksuotu maršrutu. Kelionės kaina dažnai siekia tik keliasdešimt batų, o salose – šimtą ar kelis.

Keltai

Jei planuojate keliauti tarp salų ar aplankyti jas iš žemyninės dalies, neapsieisite be keltų. Galima rinktis iš didelių, lėtų keltų arba greitaeigių katerių.

Lėktuvai

Kadangi Tailandas yra didelė šalis, rekomenduojama dideliems atstumams rinktis vidinius skrydžius. Tai patogiausias ir greičiausias būdas keliauti. Tarp oro linijų, siūlančių vidinius skrydžius Tailande, yra „Thai Airways“, „Bangkok Airways“, „Air Asia“ ir pan.

Lankomiausios vietos Tailande

 • Bankokas

 • Kančianaburis

 • Ajutaja

 • Pataja

 • Chiang Mai

 • Krabi

 • Khao Sok

 • Koh Phangan

 • Puketas

 • Koh Chang

 • Koh Samui

 • Hua Hin

Būtinos Tailando patirtys

 • Masažai

 • Gatvės maistas

 • Kokteilis sky bare

 • Baseinas ant stogo

 • Naktinis turgus

 • Pasivažinėjimas tuk-tuku

 • Nardymas

 • Kelionė motoroleriu

 • Nakvynė ant vandens

 • Šventyklos

 • Pasiplaukiojimas kanalais ir vandens turgus

 • Ladyboy kabaretas

Lauktuvės

 • Džiovinti vaisiai ar vaisiniai traškučiai

 • Žolelinės dantų pastos

 • Anonos sultys

 • Arbatos

 • Tailandietiški balzamai

 • Džiovintos jūros gėrybės

 • Tailandietiško kario pastos

 • Redbulis

Papildomos šalys

Kambodža

Jeigu turite bent dvi savaites atostogų, į savo kelionės maršrutą galite įtraukti vizitą Kambožoje. Iš Bankoko, Patajos ar Koh Chang salos galima savarankiškai ar per vietinius kelionių agentus susiplanuoti apsilankyti įstabiosiose Angkoro šventyklose, esančioje Siem Reapo mieste. Tam (be kelionės) užteks vos kelių dienų.

Singapūras

Dar viena šalis-miestas, į kurią kiekvieną dieną skraido lėktuvai, yra Singapūras. Čia rekomenduoju praleisti 2-3 dienas, o veiklos ras kiekvienas. Singapūras yra tinkamas ir šeimoms su vaikais, ir keliaujantiems draugų kompanijoje, ir romantikos ieškančioms poroms.

Laosas

O jei turite gerokai daugiau nei dvi savaites, nepraleiskite progos susipažinti su dar viena įspūdingų vietų gausia šalimi Laosu. Jis toli gražu nėra toks populiarus kaip kaimyninis Tailandas, tačiau tai tik pliusas, nes nereikės stumdytis su milijonais kitų turistų, sulauksite daugiau vietinių dėmesio ir galėsite parsivežti namo autentiškesnč patirtį.