Skip to content

16 priežasčių atostogoms rinktis Tailandą

Ką tik grįžau į Lietuvą po penkerių metų, praleistų Tailande. Bent jau kolkas tikrai neketinu ten grįžti dirbti, tačiau jau planuoju, kada galėčiau Tailande paatostogauti. Ši šalis su savo salomis, nacionaliniais parkais ir maistu yra ideali vieta pabėgti nuo žiemos šalčių. Jei dar nepradėjote krautis lagaminų, galbūt šios priežastys padės apsispręsti. Tailande sunku gyventi, bet atostogaujant nepatirsite jokio vargo.

 1. Ar dar reikia sakyti, kad oras čia visuomet puikus? Net ir lyjant lietui jums neteks iš lagamino dugno traukti megztuko. Be to, net per lietaus sezoną nelyja nuo ryto iki vakaro, o jei ir pakliūsite į liūtį, negi nesmagu paplaukioji gatvėmis ant pripučiamų čiužinių?

 2. Nors tajai nepasižymi talentu užsienio kalboms, čia lengvai galite susikalbėti bendriniais anglų kalbos žodžiais, rusiškai (Patajoje) ar paprasčiausiais gestais bei mimikomis.

 3. Tajai įpratę gyventi lėtai ir juos paskubinti sunku. Nors tai nervina čia gyvenančius, atostogautojams tai proga ir patiems prisitaikyti prie lėtesnės kasdienybės.

 4. Tailandas yra daugiau nei septynis kartus didesnis už Lietuvą, todėl vietų, kurias galite aplankyti, pasirinkimas yra daugiau nei pakankamas. Jums tikrai nereikės kankintis sekso turizmo sostinėje Patajoje (nebent to patys norėsite), ar mindžioti triukšmingų Bankoko gatves, jei svajojate apie ramų poilsį pajūryje.

 5. Šalies sostinė Bankokas yra vienas didžiausių ir įdomiausių pasaulio metropolių, kurį kasmet aplanko kelios dešimtys milijonų turistų. Čia rasite viską – nuo naktinio turgaus, iki prabangaus baro dangoraižyje. Galėsite išragauti gatvės maistą ar kelionę paįvairinti vakarienę restorane, įvertintame „Michelino“ žvaigždėmis. Bankoke telpa visas pasaulis.

 6. Tailando gatvės maistas jau ne vienerius metus yra tarp lyderių, nes yra skanus ir pigus. Įsidėmėkite, nesakau, kad sveikas, tačiau atostogų metų nepraeikite pro „pad thai“ makaronų vežimėlį, pasigriebkite „spring rolls’us“ ir viską užgerkite šviežių vaisių kokteiliu.

 7. Nors vaisiai turi sezoniškumą, Tailande jų galima rasti ištisus metus. Nuo papajų iki mangų ar smirduolio duriano. Tik turėkite vietos skrandyje ir drąsos paraugauti to, kas atrodo nepažįstamai.

 8. Palyginus su kai kuriomis aplinkinėmis šalimis, Tailande labai gerai išvystyta infrastruktūra – tarpmiestiniai autobusai, naktiniai traukiniai, vietinės pigios avialinijos. Bilietus lengva įsigyti kasose ar internetu, o eismas gatvėse ir keliuose yra sąlyginai saugus. Tailande vis mažiau išprotėjusių vairuotojų.

 9. Tailandą savo atostogoms renkasi net garsiausios pasaulio žvaigždės. Čia yra atostogavusi Beyonce, Angelina Jolie, Kardashian šeimynėlė, Richardas Gere’as, Victoria ir Davidas Beckhamai ir kiti. O šie milijonieriai bet kokios vietos nesirenka. Populiariausia sala, kur galite sutikti garsenybes – Puketas.

 10. Jei dar nesate keliavę po Aziją, Tailandas yra tinkamas pasirinkimas pažinčiai su šiuo kraštu. Net nepatyrusiems keliautojams atostogos Tailande nesukels didelių iššūkių, o jei taip ir atsitiks, tuomet būsite gavę gerą pamoką. Palyginus su aplinkinėmis šalimis, Tailandas yra gana vakarietiškas.

 11. Daug lietuvių yra keliavę po Tailandą, net nesunku gauti patarimų ar pamokymų, internete pilna straipsnių, feisbuke yra net kelios grupės, kuriose keliautojai dalijasi informacija.

 12. O jei nedrįstate keliauti vienas, yra nemažai turų, kuriuos siūlo Lietuvos kelionių agentūros.

 13. Keliaujant į Tailandą, nėra jokių privalomų skiepų, čia itin maža tikimybė apsikrėsti ligomis ar pasigauti virusą.

 14. Į šią šalį patogu keliauti su vaikais, nemažai šeimų žiemos mėnesius leidžia toliau nuo gripuojančios Europos. Beje, tajai labai myli baltaodžių vaikus, todėl nenustebkite, jei atsiras „auklių“.

 15. Jeigu sutinkate gyventi tajišku stiliumi (valgyti gatvės ar turgų maistą, gyventi paprastuose viešbučiuose ar nameliuose), pragyvenimas kainuos mažiau nei Lietuvoje. Pvz., Koh Phangan saloje galima išsinuomoti vieno kambario namą su virtuve, stovintį ant pastolių, vos už kelis šimtus eurų per mėnesį.

 16. Jei dirbate nuotoliniu būdu, prisijungti prie nemokamo interneto nebus sunku. Žinoma, jo negalima lyginti su lietuvišku, tačiau darbui prie kompiuterio jo pilnai užteks.

 

Na štai, tikiuosi, kad jus įtikinau keliauti į Tailandą. Jei reikės pagalbos planuojantis atostogas, konsultacijos ar patarimų, rašykite man čia!

2 Comments

 1. Kęstutis Šimonis Kęstutis Šimonis

  Super straipsnis, taip ir toliau.

  • Astra Astra

   Ačiū, Kęstuti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *