Tailandas

22 mobilios aplikacijos, palengvinsiančios atostogas Tailande

Visai nesvarbu, mėgstame mes išmaniąsias technologijas, ar jų vengiame, yra atvejų, kai jos tiesiog būtinos. Savo telefone turiu tik svarbiausias mobiliąsias aplikacijas, tačiau, kai ruošiuosi keliauti į šalį, kurios nepažįstu, telefone atsiranda daug naujų programėlių.

Nors ir gyvenu Tailande, mobiliosiomis aplikacijomis naudojuosi ir čia. Pradedant žodynėliu, baigiant „Uber“. Todėl noriu su jumis pasidalinti tomis, kurios tikrai palengvins jūsų atostogas šypsenų šalyje.

KALBA

„Learn Thai“

„Learn Thai“ yra populiarus tarp užsieniečių, gyvenančių Tailande ir norinčių išmokti vietinę kalbą. Šią aplikaciją sukūrė tajai, todėl visos frazės, kurias išgirsite telefone, yra ištartos gimtakalbių. Žodžius ir frazes jie taria lėtai ir aiškiai. Mobilioji programėlė siūlo daugiau nei 200 kasdienių žodžių – nuo pasisveikinimo iki skaičių. Jei norite platesnio žodyno, atsisiųskite pilną mokamą versiją.

KELIONIŲ VADOVAS

„Amazing Thailand“

„Amazing Thailand“ yra oficiali Tailando turizmo departamento aplikacija, kurioje pateikiama keliautojams naudinga informacija, vietovių ir lankomų objektų aprašai, artėjantys renginiai bei festivaliai. Šios mobiliosios aplikacijos kūrėjai taip pat yra sukūrę dar ne vieną programėlę, tad peržiūrėkite ir kitas.

„TripAdvisor“

Šios mobiliosios aplikacijos turbūt net nereikia pristatinėti, ji ir Tailande yra nepamainoma. Aš pati, gyvendama Azijoje, dažnai naudojuosi ja, kai ieškau skanios vietos pavakarieniauti ar gero tailandietiško masažo.

TRANSPORTAS

„Bangkok Gate“

Ši mobilioji programėlė skirta tiems, kurie nori išbandyti viešąjį transportą Bankoke. Jos pagalba galėsite pasivažinėti MRT, BTS, autobusais ar paplaukioti maršrutiniais laivais. Kartais šio didmiesčio eismas atrodo neaiškus, todėl būtinai atsiųskite šią aplikaciją.

„Bangkok Transport Map“

Ši aplikacija veikia irgi tuo pačiu principu, kaip ir prieš tai minėta „Bangkok Gate“. Ją naudoju tuomet, kai man reikia greitai pasitikrinti, kokia kryptimi turiu važiuoti metro, ar kurioje pusėje yra man reikalingas sustojimas.

„Skyscanner“

Jei planuojate kelionę į Tailandą ir ieškote pigių bilietų, ši mobilioji aplikacija bus tikras išsigelbėjimas. Tereikia įvesti datas, kuriomis norite keliauti, ir užsidėti priminimą, kad vos pasikeitus kainai būtumėte apie tai informuotas. Pigių skrydžių gaudymas niekada nebuvo lengvesnis.

„AirAsia“

Pigių avialinijų aplikacija naudinga tuomet, jei ketinate per ją ieškoti skrydžių ir pirkti bilietus. „AirAsia“ skraido po visą Tailandą, Aziją ir netgi siekia Australiją bei Havajus.

„Uber“

Kai pavargstu karaliauti su kelio nežinančiais ar nenorinčiais vežti Bankoko taksistais, pasigaunu „Uber“. Privačių automobilių vairuotojai naudojasi GPS, todėl lengvai randa vietą, į kurią noriu keliauti ir man nereikia nieko aiškinti. Juo labiau, kad didžioji dalis taksistų Tailande yra iš vargintų regionų ir beveik nekalba angliškai.

Papildyta 2018 metų gegužės 5 dieną. 

Deja, taksistai įveikė profesionaliai dirbusį ir populiarumo sulaukusį „Uber“ ir šis iš Tailando pasitraukė.

„Grab Taxi“

Bet, jei norite išmėginti vietinius taksi, rekomenduoju atsisiųsti šią programėlę. Joje užsiregistravę vairuotojai jūsų neapgaus, bus patikimi ir nuveš ten, kur pageidaujate. Ir nereikės derėtis dėl kainos.

„Grab Motorbike“

O jei važiuojate trumpą atstumą ir mėgstate adrenaliną, pasivažinėkite motoroleriais-taksi. Tai populiari transporto priemonė tarp tajų, ypač piko metu, kuomet tradiciniai taksi stringa kamščiuose.

ŽEMĖLAPIAI

„Google Maps“

Be šios mobiliosios programėlės neįsivaizduoju nei vienos dienos. Joje pasitikrinu, kur yra kavinė, į kurią ruošiuosi eiti, kiek liko važiuoti iki oro uosto. Ją naudoju ne tik laisvalaikiu, bet ir savo gidės darbe.

„Maps.me“

Apie šią programėlę sužinojau keliaudama po Iraną. Ji yra patogi tuo, kad veikia be interneto. Tereikia atvykus į naują miestą prisijungti prie interneto, atsisiųsti žemėlapį ir juos naudotis.

PINIGAI

„XE Currency“

Kad nesusimaišytumėte, kiek gi tailandietiškų batų vertas mūsų euras, patariu naudotis aplikacija, kuri konvertuos bet kokią pasirinktą valiutą. Be to, valiutos kursas dažnai kinta, todėl svarbu žinoti, kokia jūsų pinigų vertė yra šiandien.

Jūsų banko mobilioji aplikacija

Galbūt daugelis iš jūsų naudojasi SEB, „Swedbank“ ar kito banko mobiliąją aplikacija, tačiau ji naudinga ne tik Lietuvoje. Turėdami priėjimą prie savo sąskaitos, galite bet kada pasitikrinti, koks yra pinigų likutis, pervesti pinigus iš vienos sąskaitos į kitą, kuri susieta su mokėjimo kortele.

SOCIALINIAI TINKLAI

„Line“

Jei Lietuvoje mes naudojame „Viber“ arba „What’s Up“ programėles, Tailande visi turi „Line“. Netgi įmonės, prekybos centrai ar garsenybės, mat ši programėlė suteikia galimybę ne tik privačiai susirašinėti su draugais, bet ir publikuoti viešas nuotraukas ar įrašus.

VPN (interneto cenzūrai)

Nors Tailandas – ne Kinija, ir čia yra puslapių, kurie yra blokuojami. Kad galėtumėte bet kada perskaityti čia draudžiamus straipsnius ar gauti kitą informaciją, atsisiųskite VPN programėlę ir ją naudokite. Taip būsite tikri, kad pasiekiate tą pačią informaciją, kaip ir būdami namuose.

MAISTAS

„Food Panda“

Sėdite su naujų draugų kompanija hostelyje ir užsimanėte picos, bet kažkur eiti tingite? Atsisiųskite programėlę „Food Panda“ ir jums į viešbutį pristatys bet kokį maistą. Daugiausiai pasiūlymų, žinoma, yra Bankoke, tačiau ir kituose didesniuose Tailando miestuose galite ją pasinaudoti.

ORAI

„Weather“

Nors Tailande visad šviečia saulė, pastaruoju metu metų laikai susimaišė ir niekada negali žinoti, koks oras yra saloje, į kurią ketini keliauti po poros dienų. Be to, visuomet reikia žinoti, kokia temperatūra bus dieną, kad galėtume tinkamai nusirengti ar apsirengti.

APGYVENDINIMAS

„Booking.com“

Šios mobiliosios programėlės turbūt net nereikia pristatinėti, bet ji yra ta, kuria aš pati asmeniškai naudojuosi keliaudama ir užsisakinėdama viešbučius. Visuomet pasitikiu čia nurodytu vertinimu ir renkuosi tik tuos viešbučius, kurie įvertinti daugiau nei 78 balais.

„Airbnb“

Jei keliaujate visa draugų kompanija ar norite daugiau privatumo, galbūt galimybės gamintis maistą patiems, „Airbnb“ yra tinkamiausia vieta susirasti butui. Pasiruoškite, jog kartais galite būti labai nustebinti ir kainos, ir apgyvendinimo vietos.

„CouchSurfing“

Šią mobiliąją programėlę naudojau keliaudama po Malaiziją, nes norėjau apsistoti pas vietinius, o ne gyventi viešbučiuose. Ją rekomenduoju drąsiems (nes niekada nežinote, koks bus jūsų šeimininkas) ir norintiems pažinti šalį iš vidaus, o ne per viešbučio langą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *