Skip to content

23 būdai sutaupyti keliaujant po Tailandą

Norint keliauti, nereikia būti mijonieriumi, tačiau eurai su keliais nuliais sąskaitoje visgi reikalingi. Daugeli iki šiol įsitikinęs, kad atostogos Tailande kainuoja centus, tačiau kainos kyla ne tik Lietuvoje. Visgi, jei jūs svajojate pakeliauti po Tailandą, tačiau esate ribojami biudžeto, paraginčiau jus būti drąsiais ir kūrybiškais. Ir tam, tikiuosi, padės šie patarimai, kurių daugelis galioja ne tik kelionėms Tailande, bet ir kitose Azijos šalyse.

LĖKTUVO BILIETAI

Lėktuvo bilietų ieškokite iš anksto

Bilietų į Tailandą pradėkite ieškoti kuo anksčiau. Jei pradėsite jų dairytis likus pusei metų iki numatytos kelionės, didelė tikimybė, kad pataikysite ant kokios nors akcijos ir sutaupysite nemažą pinigų sumą. Bilietų kainas galite palyginti naudodamiesi paieškos sistemomis, tokiomis, kaip Skyscanner.com, Kayak.com, Farecompare.com, Expedia.com ir kt. Daugelis sistemų leidžia nusistatyti perspėjimą, kuris informuos apie pasikeitusią bilieto kainą. Tad, sulaukę sumažėjusios bilieto kainos, galėsite iš karto jį įsigyti.

Rinkitės „low“ sezoną

Planuodami atostogas Tailande, jei gaunasi, rinkitės mažiau populiarų sezoną, pvz., lietingo sezono pabaigą (spalio mėnesį), kuomet yra pakankamai šilta ir lyja vis rečiau. Arba rinkitės turistinio sezono pabaigą (balandžio ar gegužės mėnesius), kurie yra vieni karščiausių, tačiau lietaus sezonas dar nebūna prasidėjęs, o turistų skaičius ryškiai sumažėjęs. Ne tik viešbučių ar ekskursijų kainos bus mažesnės, bet ir nereikės stumdytis su miniomis turistų, bandančių įamžinti viską iš eilės.

Rinkitės netiesioginį skrydį

Žinoma, tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Tailandą nėra, tačiau, norėdami sutaupyti, galite rinktis skrydį su keliais persėdimais. Galbūt vieną iš jų galite pasirinkti ilgesnės trukmės, kad spėtumėte aplankyti miestą, į kurį atskridote.

Nemokėkite papildomai skrydžio metu

Deja, ne visos avialinijos tolimo skrydžio metu jus aprūpins maistu, šiltu pledu, šlepetėmis ar ausinėmis, skirtomis žiūrėti filmus ar klausytis muzikos. Pigesnės avialinijos už pledą ar maistą bei gėrimus skrydžio metu ima papildomą mokestį. Tad, jei visgi pasirinkote tokį skrydį, užkandžių bei šiltesnių rūbų pasiimkite iš anksto.

Keliaukite lengvai

Kartais man taip gaila turistų, iš paskos tempiančių sunkius lagaminus, prikrautus daiktų, kurių jie Tailande turbūt net neišpakuos. Jei įmanoma, viską sutalpinkite į rankinį bagažą. Taip net tik sutaupysite pinigų, jei keliausite vietinėmis avialinijomis, laiko, kurį lėktuvui nusileidus praleistumėte laukdami bagažo, bet ir nervų. Nesitikėkite, kad Tailande visuose viešbučiuose bus liftai (ypač, jei apsistosite pigiuose hosteliuose), ar viešojo transporto stotelės turės eskalatorius. Be to, patikėkite manimi, kai sakau, kad Tailande daug daiktų, ypač rūbų, nereikia.

Neišlaidaukite oro uoste

Nors būnu soti, turiu knygą ir vandens po ranka, oro uoste vistiek sugebu išleisti daugiau, nei galiu sau leisti. Spindinčios vitrinos, kvepiančios parduotuvės, garuojanti kava… Net ir nieko nenorėdami lengvai pasiduodame reklamos galiai. Paskutiniesiems skrydžiams pasiruošiau iš anksto – pasiėmiau įdomią knygą, užkandžių, jei praalkčiau, gertuvę, į kurią įsipyliau nemokamo geriamo vandens. Atsisiunčiau ir įdomių „podcast’ų“, kad atsibodus skaityti, galėčiau klausyti. Ir penkias valandas oro uoste neišleidau nei vieno euro.

NAMŲ DARBAI

Nuspręskite, ką paaukosite, o kas būtina

Kol dar ieškote lėktuvo bilietų į Tailandą, pasitarkite (jei keliaujate dviese ar didesniu būriu), kas jums svarbiausia atostogų metų ir ko galite atsisakyti. Man, pvz., labai svarbu, kad kambarys, kuriame reikės nakvoti, būtų švarus, jame būtų kondicionierius, nemokamas internetas bei privatus dušas bei tualetas. Tačiau man ne taip svarbu aplankyti visas kelionių vadovuose ir straipsniuose aprašytas vietas. Man reikalingi pusryčiai, tačiau vakarienes mielai valgau naktiniame turguje. Tad ir jūs, ypač norėdami keliauti pigiau, turite susitarti, ko kelionės metu atsisakysite, o kas yra būtina.

Atlikite namų darbus

Kai jau turėsite lėktuvo bilietus, pradėkite naršyti internete. Ieškokite patarimų apie pigiausius miestus ir salas Tailande, ką verta aplankyti, o kas nėra vertas jūsų dėmesio. Kuo geriau susiplanuosite kelionę, tuo mažiau netikėtumų ir bereikalingų išlaidų bus. Nors kai kas tikina, kad reikia palikti vietos improvizacijai, iš savo patirties galiu pasakyti, kad tomis dienomis, kurios nebuvo suplanuotos, aš pamačiau mažiau ir išleidau daugiau.

Nakvokite „hosteliuose“

Didžiausias kelionės išlaidas sudaro lėktuvo bilietai ir nakvynės. Jei jums nėra būtinas komfortas, nes svarbiau įtilpti į biudžetą, rinkitės jaunimo nakvynės namus „hostelius“. Labai padorią lovą galima rasti mažiau nei už kelioliką eurų (žinoma, priklauso nuo miesto ir sezono). Bet tuomet turėkite ausų kamštukus, akių raištį bei spynelę savo daiktams užrakinti. Kai kuriuose „hosteliuose“ galima rasti ir privačių kambarių su bendrais dušais ir tualetu. Tiesiog atsidarykite Booking.com ir atidžiai peržiūrėkite, kas yra siūloma.

Susiplanuokite išlaidas iš anksto

Kai jau turėsite kelionės planą, būsite užsisakę viešbučius, pradėkite skaičiuoti išlaidas. Internete galima rasti bilietų į šventyklas, autobusų, traukinių ar lėktuvų kainas. Tuomet žinosite, kiek pajamų galite skirti nenumatytoms išlaidoms, maistui ar pramogoms Tailande. Taip pat, kad nereikėtų iš karto nuskausminti kreditinės kortelės didžiule suma, viską apmokėkite po truputį. Pirmiausia, įsigykite lėktuvo bilietus, tuomet rezervuokite nakvynę. Kartais viešbučiai neprašo sumokėti už nakvynę iš anksto, o tik atvykus, tokiu atveju spėsite iki atostogų susitaupyti pakankamai pinigų.

KELIAVIMAS PO TAILANDĄ

Keliaukite lėtai

Jei jūsų kelionės planas bus itin intensyvus, tai jums ir kainuos daugiau pinigų. Norėdami sutaupyti – keliaukite lėtai. Kuo ilgiau apsistosite vienoje vietoje, tuo pigiau viskas bus. Nuomojantis motorolerį ilgesniam laikui mokėsite mažiau, jei sutarsite su šeimininku, tai ir kambario kaina, ypač ne sezono metu, bus mažesnė. Per tą laiką rasite vietas, kur pigiausia pavalgyti, susipažinsite su vietinio gyvenimo niuansais, galbūt susirasite draugų.

Miegokite naktiniuose autobusuose ar traukiniuose

Jei jums reikia pervažiuoti iš vieno Tailando galą į kitą, rinkitės naktinius autobusus ar traukinius. Sutaupysite vienos nakvynės kainą, išbandysite lėtą keliavimo būdą, galbūt užmegsite pažintį su kitais, ta pačia kryptimi keliaujančiais turistais. Jei keliausite naktiniu transportu, iš anksto pasirūpinkite maistu. Nors jį pardavinėja ir kelionės metu, jis nėra itin skanus ar juolabiau pigus.

Rinkitės viešąjį transportą

Kur tik įmanoma, rinkitės viešąjį transportą. Bankoke yra puikiai išvystyta metro ir „skytrain“ sistema, pro turistines vietas plaukia maršrutiniai laivai. Visuomet žiūrėkite, kur bilietus perka ir kiek moka vietiniai, nes tokiose vietose, kaip, pvz., Chaophya upės prieplauka, yra atskiros bilietų kasos vietiniams ir turistams. Pastariesiems kainos didesnės ne vieną ir net ne du kartus.

Bankoke rinkitės taksi, jei keliaujate būriu

Visgi, jei viešite Bankoke ir jūsų yra daugiau nei du, bet ne daugiau nei penki, apsvarstykite galimybę naudotis taksi paslaugomis. Taksi kainos šiame megapolyje yra pakankamai mažos ir kartais taip keliauti yra pigiau, nei visiems bendrakeleiviams pirkti atskirus metro bilietus. Taip pat, jei nėra piko metas, nesinaudokite mokamais greitkeliais, kuriais siūlys važiuoti taksistas. Žinoma, tai sutaupo laiko, tačiau kartais kelių mokesčiai atitinka visos kelionės kainą. Taip pat, visuomet reikalaukite, kad vairuotojas įjungtų taksometrą. Jei jis atsisako tą daryti, ieškokite kito taksi. Kainos, kurių jie užsiprašo turistų, yra neįtikėtinai didelės. Kartą, vietoje 150 batų, taksistas man pasiūlė susimokėti 900!

SUTAUPYKITE KELIONĖS METU

Nepirkite suvenyrų, ypač turistinėse vietose

Žinau, kad daugelis, grįždami iš svečių šalių, vežate lauktuves savo šeimos nariams, artimiesiems bei draugams. Tačiau, kuo daugiau keliaujate, tuo daugiau pinigų išleidžiate daiktams, kurie nėra tokie svarbūs. Taip, galbūt jūsų dukterėčia nudžiugtų gavusi vėduoklę iš Tailando, tačiau jau greitai ji bus kur nors numesta ir pamiršta. Suvenyrai ir lauktuvės kainuoja didelius pinigus ir užima daug vietos lagamine. Tuomet jau pamirškite patarimą keliauti lengvai. Visgi, jei ketinate įsigyti suvenyrų ar lauktuvių, nepirkite jų turistinėse vietose. Žinoma, sunku to išvengti, tačiau tuomet bent jau rinkitės turgus ne prie pagrindinių šventyklų ar turistinio objekto. Ieškokite prekių naktiniuose turguose ar vietiniuose prekybos centruose.

Turėkite grynųjų

Visiems, keliaujantiems į Tailandą, patariu vežtis grynus pinigus ir pamiršti apie kreditines korteles. Joms yra taikomi nenaudingi mokesčiai, ypač išsigryninant pinigus vietiniuose bankomatuose. Pasiimkite pakankamai eurų, susiraskite geriausią kursą (tam gali prireikti šiek tiek laiko) ir už viską mokėkite grynaisiais.

Susiraskite nemokamų pramogų

Vietoje to, kad eitumėte į turistų pamėgtą šventyklą, eikite į vietinę, kur įėjimas bus nemokamas arba daug mažesnis. Dieną pailsėkite parke, kurių Bankoke yra apstu, ar išgerkite kokteilį žemesniame, bet neturinčiame įėjimo mokesčio dangoraižio bare. Tokias vietas galite susirasti dar iki kelionės į Tailandą, tereikia pasinaudoti gūglu.

Pasiimkite vandens gertuvę

Tailande yra nepatariama gerti vandens iš krano, todėl čia atvykus teks vandenį pirkti. Visgi, kai kuriuose vietose (jaunimo nakvynės namuose, viešbučių restoranuose, maisto valgyklose) galima gauti nemokamo geriamo vandens, tereikia turėti buteliuką ar gertuvę.

Pasiimkite kavos iš Lietuvos

O jei esate kavos mėgėjas, jos pasiimkite iš Lietuvos. Viešbučiuose duodama kava yra tirpi ir daugelis nusivilia jos skoniu, o kasdien gerdami kavą „Starbucks“, „Amazon“ ar kitose kavinėse, išleisite krūvą pinigų. Lai toks kavos puodelis lieka jūsų retam pasimėgavimui, o kasdienę kavą gerkite viešbučio kambaryje.

Prašykite nuolaidos

Taip, Tailande galima ir patartina derėtis, tačiau ne visur galite tikėtis gauti nuolaidą. Už maistą ar paslaugas dažniausiai nesiderama, tačiau už ekskursijas, pirkinius turguje ar net prekybos centre galite paprašyti nuolaidos. Žinoma, viską reikia daryti su šypsena ir nenumauti paskutinių kelnių prekeiviui, duokite uždirbti ir jam.

Susigrąžinkite PVM

Dideliuose prekybos centruose dažnas turistas gali susigrąžinti 7 proc. PVM mokestį, jei perka prekę, kainuojančią daugiau nei 2,000 batų. Visuomet pasiklauskite, ar parduotuvė gali išrašyti dokumentą, su kuriuo oro uoste susigrąžinsite mokesčius. Jei ne, pasiteiraukite, galbūt vietoje to jie gali pritaikyti nuolaidą.

MAISTAS

Valgykite kartu su vietiniais

Dar vienas dalykas, kuriam išeina daugiausiai pinigų, yra maistas. Bet žinoma, kas važiuoja į tokią tolimą šalį ir nori gyventi pusbadžiu! Nesijaudinkite, Tailande galėsite valgyti skaniai ir pigiai. Įsidėmėkite, nesakau sveikai, bet apie tai – kitą kartą. Beveik visuose prekybos centruose yra įrengti „food courts“ arba valgyklos, kuriose tajai valgo per pietus ar po darbo. Dažniausiai maistas ten daug pigesnis nei aplinkinėse kavinėse. Pvz., prie savo buvusių namų Bankoke esančioje valgyklose galėdavau papietauti už 1,5 euro. Pavalgyti galite ir gatvėje bei vakarais atsidarančiuose naktiniuose turguose. Jei nežinote, kokią vietą rinktis, ieškokite tokios, kur daugiausiai vietinių. Tai garantas, kad ten skanu ir pigu. Ten galite nusipirkti ir vaisių, kurie nepjaustyti kainuos mažiau, nei jau supjaustyti ir sudėti į plastikinius maišelius.

Nepraeikite pro „7Eleven“

7Eleven“ – tikras išsigelbėjimas praalkus naktį (nes parduotuvės dirba visą parą) ar užsinorėjus ko nors užkąsti. Čia galite rasti bandelių, sausainių, traškučių, ledų, jogurtų, pieno bei greito maisto, kurį pardavėja jums pašildys čia pat esančioje mikrobangų krosnelėje. Ir dar duos jums įrankius. Nors ir nepatarčiau kasdien valgyti „7Eleven” maisto, tačiau kainos ir kokybės santykis čia tikrai pavydėtinas.

Na štai, tiek aš turėjau patarimų jums, kaip sutaupyti keliaujant po Tailandą. Jei žinote ir daugiau būdų, kurie būtų naudingi kitiems keliautojams, pasidalinkite jais komentaruose.

2 Comments

  1. Vakaris Šaulys Vakaris Šaulys

    Labai šaunūs patarimai.
    O pas žmones homestays galima apsistoti? Ar labiau viešbučiuose?

    • Astra Astra

      Ačiū, Vakari! Žinokite, kiek teko matyti, homestays nėra populiarūs, o jei ir yra galimybė apsistoti pas vietinius, tai nėra pigiau nei viešbučiuose 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *