Skip to content

Nemokamas Bankokas – pramogos ir lankytinos vietos

Tailandas – nuostabi ir nepakartojama šalis, todėl, jei planuojate čia atostogas, neprasukite pro šalį ir bent trumpam stabtelkite sostinėje. Nors Bankokas pirmą kartą čia besilankančiam keliautojui gali pasirodyti atgrasus savo kainomis, masteliais, užterštu oru bei gatvėse pabirusiais milijonais vietinių ir užsieniečių, Bankokas turi ir kitą veidą. Veidą, kurį turistai pamilsta iš pirmo žvilgsnio.

Kadangi Tailandas ir jo sostinė net penkerius metus buvo mano namai, norėčiau su jumis pasidalinti šią šalį atspindinčiomis pramogomis ir vietomis, kurios nieko nekainuoja! Taip, netgi tokiame mieste, kaip Bankokas, galima keliauti nemokamai.

Parkai

Gyvendama Bankoke džiaugiausi, kad, nors ir būdamas vienas didžiausių miestų Azijoje, jis išsaugojo žaliąsias miesto zonas. Parkuose galite rasti dviračių ar bėgimo takus, fontanus ar dirbtinius vandens telkinius, lauko treniruoklius, kuriais galite naudotis nemokamai, suoliukus, ant kurių galite prisėsti paskaityti ar tiesiog atsipūsti. Kiekvieną dieną didžiausiuose miesto parkuose vyksta nemokamos treniruotės – nuo aerobikos iki tai či.

Mano mėgstamiausi parkai: Queen Sirikit parkas, Benjakiti parkas, Lumpini parkas, Bang Krachao pusiasalis, Benjasiri parkas ir „PTT“ pažintinis takas.

Atskiro paminėjimo vertas Bang Krachao. Šis parkas vadinamas žaliaisiais miesto plaučiais ir yra Chao Phraya upės pusiasalyje. Iki jo galite nuvažiuoti taksi arba persikelti valtimi-taksi. Ten galite išsinuomoti dviračius ir pasivažinėti vešliomis vaismedžių plantacijomis, viena akimi dirstelti, kaip gyvena vietiniai ar išgerti puodelį kavos.

Simfoninio orkestro koncertai

Jau minėtame Lumpini parke vėsiuoju laikotarpiu (kuomet prasideda turistinis sezonas) dažną savaitgalį vyksta nemokami Bankoko simfoninio orkestro koncertai. Daugiau informacijos apie renginių datas ir programą galite rasti orkestro internetiniame puslapyje.

Ko Kret sala

Ši dirbtinė sala yra prie pat Bankoko, todėl savaitgaliais ten suguža daugybė vietinių. Nors nuvažiavimas iki jos yra kiek sudėtingesnis, rekomenduoju čia apsilankyti, jei norite pažinti vietinio gyvenimo ritmą. Ko Kret galite pasidairyti po turgų, įsigyti vietinių keramikos gaminių ar tiesiog pažioplinėti.

Sky“ barai

Beveik visi dangoraižiuose įsikūrę barai yra nemokami, išskyrus aukščiausią Tailando viešbutį „Baiyoke Sky“. Norint pakilti iki 300 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės ir ten veikiančio baro, reikia susimokėti vienkartinį mokestį. Tačiau į šį pastatą rekomenduoju kilti tik tuo atveju, jei norite pamatyti viso Bankoko panoramą. O jei norite pasėdėti su kokteiliu ir palydėti saulę, rinkitės kitus barus. Turėkite omeny, kad daugelyje barų galioja aprangos kodas, todėl į retą jų būsite įleisti su pležinėmis basutėmis ar šortukais. Tiesa, moterims beveik nėra galiojančių aprangos reikalavimų, tuo tarpu vyrams jis itin griežtas.

Mano mėgstamiausi barai: „Octave“ (stebėti saulėlydžiams), „Above Eleven“ (pasigrožėti naktiniu miestu) ir „Long Table“ (nes buvo prie pat namų).

Gėlių turgus

Vienas unikaliausių turgų Bankoke neabejotinai yra 24 valandas per parą dirbantis Pak Klong Talat gėlių turgus. Kad ir kuriuo dienos metu užsuktumėte, galite pasivaikščioti tarp orchidėjų žiedais, serenčiais ar jazminais nukrautų prekystalių. Čia pardavinėjamos ne tik šios gėlės, bet ir įvairios aukos, skirtos nešti į vienuolynus ar šventyklas, bei žiedų girliandos, skirtos papuošti dvasių namelius ar užsikabinti ant automobilio galinio vaizdo veidrodėlio.

Kinų kvartas (China Town)

Netoli nuo gėlių turgaus dienos metu ir vakarais savo gyvenimą gyvena kinų kvartalas. Man labiausiai patinka jame lankytis vakare, kai nusileidžia saulė, nes tuomet į gatves išnešami stalai, ant ledų išklojamos šviežios jūros gėrybės, iš maisto vežimėlių pardavinėjami vaisiai ar desertai. Čia galite paragauti kinų virtuvės patiekalų, paukščių lizdų sriubos ar ryklienos.

Mano mėgstamiausios kavinės ir barai: jūros gėrybių restoranas „T&K Seafood“, kiniško maisto valgykla „Nai Ek Roll Noodles“ ir baras „Tep“.

Khao San Road

Jei mėgstate linksmybes, pigų alų, šmutkes ir „tūsą“ gatvėje, vakare keliaukite į Khao San Road. Tai gatvė, kurioje didžioji dalis lankytojų – „backpacker’iai“, todėl triukšmas ir vakarėliai garantuoti. Čia taip pat galite įsigyti pigių suvenyrų, padirbtų dokumentų, paragauti keptų skorpionų, tarakonų ir kitų gyvių, suvalgyti „pad thai“ makaronų ar pasidaryti masažą viename iš iki vėlyvos nakties veikiančių masažo salonų.

„Asiatique“ krantinė

O jei norite kiek tvarkingesnės aplinkos ir ramesnės atmosferos, kiekvieną vakarą šalia Chao Phraya upės esančiame „Asiatique“ kvartale duris atveria kavinės, restoranai ir parduotuvės. Čia taip pat galite pasisukti Bankoko „akyje“ ir pažvelgti į miestą iš paukščio skrydžio. Iki šios krantinės kiekvieną vakarą plukdo nemokami laivai-taksi. Jums tereikia atvykti į šalia Saphant Taksin „skytrain“ stotelės esančią prieplauką ir palaukti eilėje.

Naktiniai turgūs

Bankokas visame pasaulyje garsėja savo gatvės maistu, kurio atsivalgyti beveik neįmanoma. Vakarais, kuomet tajai baigia darbus, savo darbą pradeda naktiniai turgūs. Juose vietiniai ne tik pavalgo, o tiksliau – apsivalgo, bet ir apsiperka įvairių niekučių. Naktiniuose turguose pažinsite vietinį maistą, bankokiečių gyvenimą ir tajų kultūros ypatumus.

Mano mėgstamiausias turgus: Rot Fai Rachada (arba Rachada Train Market) turgus.

Chatuchak savaitgalinis turgus

O jei Bankoke viešėsite savaitgalį, būtinai nuvažiuokite į didžiausią pasaulyje savaitgalį turgų Chatuchak. Jame per savaitgalį apsilanko beveik ketvirtadalis milijonų lankytojų, kurie čia randa net 15 tūkst. prekystalių su pačiomis įvairiausiomis prekėmis – nuo rankų darbo muilų iki egzotinių gyvūnų, tokių kaip iguanos. Kai pavargsite, o taip tikrai nutiks, čia galėsite pasidaryti kojų masažą ar pavalgyti. Apsilankę šio turgaus internetinė svetainėje, galite atsiųsti nemokamą žemėlapį, kurio tikrai prireiks.

Prekybos centrai

Galbūt keistai šiame sąraše atrodo prekybos centrai, tačiau Bankokas tiesiog lūžta nuo stilingų, įdomių ir apsilankymo vertų vietų. Čia galite rasti teminius arba itin prabangius prekybos centrus. Galite rasti ir tokius, kuriuose pilna įvairiausių suvenyrų ir kitų prekių, kurių nežinojote, kad jums reikia. Nenustebkite, jei pamatysite čia besifotografuojančius vietinius ar turistus. Prekybos centruose taip pat yra daugybė restoranų ir pigesnių vietinio maisto valgyklų, todėl galite čia užsukti papietauti.

Mano mėgstamiausi prekybos centrai: „Terminal 21”, „Rama 9“, „EmQuartier“ ir „Siam Center“.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *