Pabėgimas iš Bankoko. Žalieji miesto plaučiai Bang Krachao

2017-05-16

Žaviuosi Bankoku dėl jo nuolatinio keitimosi, judėjimo ir nenuspėjamumo. Tačiau man, kilusiai nuo Ignalinos, kartais čia pritrūksta oro ir tuomet aš betono džiungles iškeičiu į Bang Krachao. Tai pusiasalis Bankoko Chao Phraya upės vingyje, kuris dar vadinamas žaliaisiais miesto plaučiais.

Didelė dalis turistų Bankoke praleidžia tik vieną ar dvi dienas, todėl Bang Krachao taip ir nepamato, tačiau, jei jūs galite sau leisti užtrukti čia ilgiau, būtinai pabėkite į šį gamtos kampelį.

Kas yra Bang Krachao?

Kaip ir minėjau anksčiau, Bang Krachao yra pusiasalis, kurį suformavo upės vingis. Bankoko plaučiais vadinama sala užima 16 kv. km. plotą. 2006 metais „Times“ šiam pusiasaliui skyrė „geriausios miesto oazės“ titulą.

Mirus Tailando karaliui Ramai 9 šiuo metu valdanti karinė vyriausybė nusprendė šią vietą dar labiau apsaugoti nuo modernizacijos. Karališkasis miškų departamentas kartu su partneriais pradėjo trejų metų projektą, kurio metu bus siekiama net 60 proc. pusiasalio išsaugoti kaip žaliąją oazę.

Kaip ten nuvykti?

Miesto metro (MRT) važiuokite iki Klong Toei stotelės, ten sėskite į taksi ir važiuokite iki Klong Toei Pier. Iš šio uosto pasiimkite longtailboat, kuris jus perkels į kitą upės pusę. Užtruksite vos kelias minutes. Į Bang Krachao galite nuplaukti ir iš Bang Na prieplaukos. Arba, jei nėra kito varianto, galite važiuoti taksi, kuris upę kerta tiltu.

Ką veikti Bang Krachao?

  1. Prisijunkite prie dviračių turo arba išsinuomokite dviratį patys

Ne viena agentūra siūlo dviračių turus, į kuriuos įtrauktas ir pasivažinėjimas Bang Krachao parke. Esu išbandžiusi vieną, kurio metu ne tik aplankėme žaliąją oazę, bet ir pasivažinėjome po Bankoko lūšnynus (jei domina ši pusės dienos ekskursija su vietiniu gidu, kreipkitės į mane). Jei norite pasivažinėti po pusiasalį savarankiškai, jame veikia keli nuomos punktai, kur taip pat gausite ir žemėlapį.

  1. Apsistokite „Bangkok Tree House“ viešbutyje 

Viešbutis Bang Krachao yra tik vienas ir jis vadinasi „Bangkok Tree House“. Jis stovi ant upės kranto ir leidžia mėgautis vaizdu į Bankoką. Tai puikus pabėgimas tiems, kuri neturi laiko išvažiuoti iš Tailando sostinės, tačiau nori pailsėti nuo betono džiunglių.

  1. Aplankykite plaukiojantį Bang Nam Phuen turgų

Būtų tiksliau šį turgų vadinti ne turgumi ant vandens, o turgumi šalia upės, nes didžioji dalis prekystalių tvirtai stovi ant žemės. Tačiau yra prekeivių, plaukiojančių valtimis, todėl, jei neturite galimybės aplankyti tikro plaukiojančio turgaus, užsukite į šį. Tiesa, turgus veikia tik savaitgaliais ir didžioji dalis pirkėjų yra vietiniai.

  1. Pamatykite Bang Krachao šventyklas

Kad ir kur bevažiuotumėte, visuomet atsidursite prie vienos ar kitos šventyklos. Galbūt jos nebus tokios įspūdingos kaip stovinčios kitame upės krante, Bankoko senamiestyje, tačiau šiose bent nereikės stumdytis eilėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Populiariausi įrašai

ASTRAVELAND FACEBOOK

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar